Fatka: sehrát mužstvo a obhájit titul!

9.12.2003 Čtyři trenéři hodnotí podzimní část Extraligy

Trenér Fatka hledí do budoucnosti s optimismemTrenér Fatka hledí do budoucnosti s optimismem
Trenér Fatka hledí do budoucnosti s optimismem

Trenér Tatry Josef Fatka je až na dvě porážky od týmu Říčan spokojen s výsledky týmu, s předvedenou hrou však už méně. „O ligové přestávce bychom rádi sehráli mužstvo a obhájit loňský titul!“ přeje si kouč Tatry. Dle jeho názoru se liga vyrovnala a každý tým má na to, aby porazil každého soupeře. „Havířov se zvedl a podává stabilní výkony, hůře je na tom pražská Sparta, která nemá své hráče a zkušeností starších borců nestačí,“ upozornil na slabinu pražského týmu. Fatka by si přál, aby se více lidí zajímalo o ragby a aby na utkání chodilo více diváků. Také si myslí, že kvalita ligy vzrůstá. Od ČSRU by si přál, aby zaštítila extraligu a více propagovala české ragby.


Jiří Šťastný si před sezónou přál, aby se Brno dalo dohromady, také chtěl vidět v mužstvu nové tváře, hlavně mladíky a nechtěl řešit sestupové starosti, to vše se mu podařilo. Ohledně hry je také spokojen, Brno nehrálo špatně, mezi jeho nejlepší výkony patří určitě zápas s Říčany, na opačné straně je domácí utkání se Spartou, kdy Brno prohospodařilo vysoký náskok a nakonec prohrálo o 2 body.

„Ztráta bodů se Spartou by nás mohla v konečném účtování velice mrzet!“ má obavy trenér Brna. Podle něho úroveň ligy zůstala stejná jako minulý rok i přes odchody některých hráčů do ciziny. „Jsem rád, že se kluby snaží hrát kolektivně,“ řekl Šťastný. Nelíbí se mu ale urážlivé poznámky bývalých hráčů a to nejen na adresu rozhodčích a reakce funkcionářů ČSRU na situaci ohledně národního týmu. „Jinak s výkony reprezentačního mužstva jsem spokojen,“ řekl.

Ohledně podmínek pro trénování je v Brně velice spokojen. „V Brně jsou podmínky velice slušné, navíc teď pracujeme na umělém osvětlení, na které jsme získali dotace. Také budeme mít nové topení, opravenou vodu a příští rok nás čeká renovace trávníku a výstavba posilovny,“ odhalil plány do budoucna. „Ve druhé části sezóny bychom rádi udrželi naše momentální postavení v tabulce a hrát hezké ragby. A od unie bych si přál aby zlepšila práci s národním týmem. Myslím, že by se mohla více snažit, ale to vše závisí také na financích, kterých není nikdy dost,“ posteskl si Šťastný.


Joe Pavel, trenér Pragy je s první částí extraligy spokojen. „Jsme tam, kde jsme chtěli být. Některé zápasy jsme měli vyhrát, jiné si myslím, že jsme vyhráli možná trochu nezaslouženě, ale to je sport! Ještě ale máme pořád co zlepšovat, například se nám nedaří proti Říčanům, či Tatře. Chceme se dostat co nejvýše, kdybychom měli medaili, je jedno z jakého kovu, byl by to pro nás veliký úspěch!“ vyslovil přání kouč Pragy. Je také velice mile překvapen kvalitou extraligy, podle něho není velký rozdíl mezi týmy a i Havířov hraje dobře, také by si přál, jako asi většina jeho kolegů, aby se více začalo pracovat s mládeží, což vidí jako možný klíč úspěchu do budoucna! „Větší reklama, zvláště teď, kdy skončilo MS v Austrálii, by dle mého názoru přilákala k ragby více lidí. Také bych si přál vidět nějaký zápas národního týmu v televizi!“ řekl Pavel. „Jsem velice rád, že se Honza Macháček snaží, aby se liga nehrála stylem jaro – podzim jako do teď, ale v kuse, což by ragby určitě prospělo!“ přeje si kouč Pragy.

Na tréninkové podmínky si na Pragovce nemůže stěžovat, místní funkcionáři dělají co mohou, aby hráči byli co nejlépe připraveni. Tréninky jsou třikrát týdně z toho jeden trénink je v posilovně, na dalším se plave a běhá v Podolí a poslední je v kryté hale. I přístup hráčů je profesionální. „Mám velkou radost, když vidím jak kluci chodí na tréninky, je vidět, že je to baví,“ řekl na závěr Pavel.


Trenér Říčan Petr Michovský byl spokojen se začátkem soutěže, který se klubu velice vydařil, útlum nastal až v závěru poloviny sezóny, který zapříčinil také odchod Fojtíka zpět do Slavie. „Soutěž je velice vyrovnaná, na play-off je 6 kandidátů!“ řekl Michovský. „Musím všechny kluky pochválit za to, jak chodí na tréninky a za snahu. Trochu se mi nelíbí absence velkého osvětleného travnatého hřiště, tento nedostatek však do jednoho a půl roku plánujeme odstranit,“ řekl Michovský. „Nechci abychom měli výkonnostní výkyvy jako do teď, potřebovali bychom stabilizovat kádr! Od unie bych si přál aby pracovala tak jak pracovala do teď. Snad aby více komunikovala s oddíly a to nejen v extralize!" přeje is trenér Říčan.

Jan Cícha

Ragby CZ > Fatka: sehrát mužstvo a obhájit titul!