Farr-Jones předpovídá bezútěšný World Cup pro Australany

30.11.2005 RWC 2007 se nezadržitelně blíží

Bob DwyerBob Dwyer
Bob Dwyer
Nick Farr-JonesNick Farr-Jones
Nick Farr-Jones

Nick Farr-Jones, kapitán Australského týmu, který v roce 1991 zdvihl nad hlavu trofej Williama Webba Ellise, nevidí nikoho dalšího, kdo by dokázal jít v jeho stopách v Paříži. Jeho zajímavý komentář přichází po nešťastném podzimním evropském turné Austrálie.

Farr-Jones se bojí, že pro Austrálii už je příliš pozdě, aby dokázala vybudovat tým schopný výzvy vyhrát třetí světový titul ve Francii, zatímco stále drží ve funkci hlavního trenéra Eddieho Jonese, přestože v posledních 9 zápasech prohrál se svým týmem osmkrát.

Očekává zahanbující návrat Wallabies domů a myslí si, že několik mladých hráčů, kteří se na tour v australském dresu objevili, měli být zařazení do týmu dříve.

Ideální podle Farr-Jonese bylo naplánovat koncepci nového týmu 36měsíců před světovým pohárem a ne když zbývá necelých 24. Hovoří také o tom, že velké nedostatky měl jejich tým při otevřených mlýnech, doslova hovoří o tom, že podminovávají celou hru Australanů a tým nemůže čekat úspěch pokud nedojde k drastickým zlepšením.

Snad bychom to měli nechat napsat na zeď – Fakt, že na školní a dorostenecké úrovni nemáme koncepci tréninku otevřeních mlýnů nás nyní limituje a zraňuje. Měli bychom být chytřejší – měli bychom zřídit akademie, kde by se mladí hráči učili hře ve skrumážích. Je snadné naskočit do rozjetého vlaku, ale dokud nebudeme mít především kvalitní rojníky vpředu, zapomeňte na vítězství ve světovém poháru.“.

Naproti tomu coach, který pomohl australskému triumfu v roce 1991 přijal mnohem optimističtější hodnocení právě skončené tour, navzdory porážkám s Francií, Anglií a Walesem i poslednímu místu v Tri Nations 2005.

Bob Dwyer věří, že současný tým stále může utvořit základ vítězného mužstva pro Rugby World Cup 2007. Po celý tento rok a právě při tour po Evropě jsme měli obrovské množství hráčů, kteří zcela určitě splňují naše nároky na kvalitní hráče.

Měli jsme ale 14 hráčů, kteří nemohli odjet na tour a to je nyní velké plus, protože je budeme mít zpátky v týmu.A několik hráčů, které jsme mohli na tour pozorovat, se vskutku může stát světovou extratřídou.

Hráči jako Stephen Larkam, Jeremy Paul, David Lyons, Elton Flatley, Stirling Mortlock, Clyde Rathbone a Bill Young nebyli pro tour k dispozici. A Matt Giteau se stal po zápasu s Anglií patnáctým hráčem, který jinak patří pravidelně do sestavy Wallabies.

Dwyer také říká, že „objevení“ mlynáře Tatafu Polota-Nau, druhé řady Hugha McMenimana, centra Klouda Johanssona a především křídla Drew Mitchella je „obrovským plus“ oproti relativně nepříznivému průběhu tour.

Myslím, že to nás vrací k tomu, že bychom měli pokračovat ve stejném směru. Pro mne existuje jeden opravdu důležitý klíčový bod – ukázali jsme obrovskou kuráž v boji proti nepřízni osudu a zůstali jsme silným týmem. To ukazuje dobrého ducha týmu.


Komentář R@ze: Je zajímavé, jak dvě kapacity, které se podíleli společně na obrovském úspěchu Austrálie v roce 1991 – kapitán a mlýnovka Farr-Jones a trenér týmu a uznávaný odborník Bob Dwyer mají zcela odlišné názory na současné Wallabies. Přitom to byl právě Dwyer, kdo v roce 2003 po dvou úvodních zápasech ve skupině dokázal být velmi kritický k sestavě domácích, anglicky vládnoucí si mohou připomenout.

Radek R@ze Zeman

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Farr-Jones předpovídá bezútěšný World Cup pro Australany

právě se děje

soutěže

 načítám...