Extraliga: Říčany obhájily titul Mistra republiky

3.6.2012 Extraliga ragby 2011/12 - finále

Ve finále Extraligy ragby 2011/12 obhájil svůj loňský titul Mountfield Říčany, ve FIAT Aréně porazil překvapení letošní sezóny Rental.cz Havířov o čtrnáct bodů.

Mountfield Říčany - Rental.cz Havířov 25:11 (8:8)

TK: Kloda A. 2

Havířov, který bojoval o historický uspěch otevřel skóre v šesté minutě, kdy proměnil trestný kop po chybě domácích kopáč hostí Aleš Kloda. Říčany zvýšily po obdržených bodech obrátky a dostaly se až k brankovišti Havířova, ten však dokázal tlak udržet.

Hosté opět udeřili ve třinácté minutě, kdy útočník Šmolka prošel lehce obranou Říčan a následnou rozehrávku zužitkoval v první pětku finále křídelní útočník Havířova Pavel Kozubík a hosté vedli 0:8.

Domácí měli slibné šance, žádnou však nedokázali dotáhnout dokonce. Ve dvacáté minutě se Říčany dočkaly, po mlýnu na půli soupeře se prosadil hezkou individuální akcí zadák domácích Tomáš Nevický, ten pětkou snížil na rozdíl tří bodů.

Minutu před koncem poločasu udělal Havířov opět chybu na vlastní půli při špatně zahraném mlýnu a dal tak šanci domácím na dotažení výsledku z trestného kopu. Šanci využil domácí kopáč Tomáš Nevický a srovnal na poločasových 8:8.

Ve druhé minutě druhého poločasu se dopustil zbytečné chyby při mlýnu na vlastní půli hostující Jarosz Konrad a z následného tresného kopu otočil vývoj utkání opět Tomáš Nevický.

Hosté se po obdržené pětce vrhli opět do útoku a díky své aktivitě donutili domácí dopustit se ofsajdu přímo před háčkem. Havířovský kopáč Aleš Kloda nabídnutý trestný kop lehce využil a snížil náskok domácích na 18:11.

Vítězství domácích potvrdil devět minut před koncem Michal Schlanger, který využil špatného taktického překopu hostí, prošel přes jednoho obráce a nikým neohrožen po padesátimetrovém sprintu položil třetí pětku Říčan.

Říčany tak získaly svůj sedmý titul Mistra republiky, Havířov i přestože prohrál byl nevětším překvapením tohoto ročníku a po zásluze získává stříbrné medaile a nejlepší umístění v historii klubu.

Říčany
1 Kubálek R., 2 Hemelík, 3 Kubálek J. - 4 Felbr, 5 Holý - 6 Pachman, 7 Kučera, 8 Opravil - 9 Schütz, 10 Čamrda - 11 Schlanger, 12 Rohlík (c), 13 Vrba, 14 Nevický - 15 Vančura
lavička: 16 Polášek, 17 Pecko, 18 Landsinger, 19 Vrána, 20 Brabec, 21 Šedivý, 22 Hynek
trenéři: Javůrek, Brabec

Havířov
1 Macháček, 2 Fajkus, 3 Indrák (c) - 4 Wantulok, 5 Madry - 6 Hanák, 7 Fric, 8 Leroch - 9 Konrad, 10 Tomčík - 11 Vávra, 12 Šmolka, 13 Kloda A., 14 Kozubík Pa.- 15 Sokolowski
lavička: 16 Odolonski, 17 Kokinda, 18 Šmakal, 19 Hladík, 20 Kloda O., 21 Kozubík Pe., 22 Badua

2012 RC Mountfield Říčany1991 RC Vyškov1970 Dukla Přelouč1949 ATK Praha
2011 RC Mountfield Říčany1990 RC Sparta Praha1969 RC Slavia Praha1948 Sokol LTC Praha