Extraliga: Říčany doma vyhraly nad Vyškovem a jsou stále bez porážky

28.10.2013 Extraliga ragby 2013/14 - 5. kolo

rmc---vyskov.jpgV 5. kole Extraligy odehrály opět skvělé utkání Říčany, které doma jasně přehrály Vyškov a jsou s šestibodovým náskokem v čele tabulky. První prohru v sezóně si připsala Praga, ta prohrála nečekaně na Spartě a propadla se na třetí místo.

Říčany, které v loňské sezóně skončily až na šestém místě letos dokazují, že jejich herní projev z předešlých let se opět vrací. Rozjetý Vyškov, který v posledních týdnech vyhrával jedno utkání za druhým tentokrát tvrdě narazil.

Středočeši ovládli hru již v první půli a díky dobré aktivitě si vypracovali do přestávky poměrně slušný náskok. Body Říčan dávala především dobře složená útočná řada v čele se zadákem Janem Rohlíkem, který položil dvě z celkových šesti pětek 43:7.

dsc_6667.jpgVe vysočanském derby se očekávalo vítězství Pragy, která právě Spartu vyřadila vysoko v semifinále poháru. Opak byl však pravdou, Sparta bez zraněného kapitána Pavla Vokrouhlíka držela s favorizovanou Pragou krok celou první půli.

Ke konci poločasu však Sparta šla do početního oslabení za žlutou kartu, výhody však Praga nevyužila a naopak do přestávky ještě inkasovala pětku. Po změně stran vycítila Sparta šanci a začala hrát svou hru, což jí pomohlo v navýšení náskoku. Praga na změnu skóre tentokráte neměla a prohrála na Spartě 13:28.

Brněnské derby bylo soubojem týmů ze dna tabulky a nezklamalo svým nábojem a dramatičností. Bystrc vlétla na Dragonu na domácí ve velkém stylu a vypracovala si po čtyřiceti minutách slibný čtrnáctibodový náskok. Po změně stran se však hosté začali soustředit více na osobní souboje a Dragon začal výsledek dotahovat.

drg_bys.jpgRozhodčí Tomáš Breburda měl v tomto utkání poměrně dost práce, protože udělil čtyři žluté a jednu červenou kartu. Početní oslabení málem zavinilo ztrátu náskoku Bystrce z úvodu utkání. Dragon nedokázal přes veškerou snahu vývoj otočit a prohrál páté utkání v řadě 15:17.

V posledním utkání pátého kola zklamala své fanoušky Slavia, které doma vůbec nevyšel první poločas s Tatrou. Tatra položila Slavii během padesáti minut čtyři pětky a díky dobře organizované obraně vyhrála poměrně vysokým rozdílem.

Tabulku vedou po pěti kolech Říčany se šestibodovým náskokem před Tatrou, se kterou hrají v následujícím 6. kole.

• Dragon (8) - Sparta (6)

Ragby CZ > Soutěže > Extraliga > Extraliga: Říčany doma vyhraly nad Vyškovem a jsou stále bez porážky