Extraliga: Praga porazila Říčany a přezimuje v čele tabulky

11.11.2013 Extraliga ragby 2013/14 - 7. kolo

V sobotu 9. listopadu se odehrálo poslední podzimní 7. kolo KB Extraligy ragby. Třetí Praga překvapila vedoucí Říčany na jejich hřišti a zaslouženě vyhrála o patnáct bodů. Díky vítězství se Praga posunula do čela tabulky, kde bude přezimovat až do 22. března 2014.

Souboj o čelo tabulky zastihl Říčany ve slabé formě a toho zkušená Praga dokázala lehce využít. V první půli se hrálo v poměrně vysokém tempu a to více vyhovovalo Pražanům, kteří položili úvodní pětku utkání. Domácí sice zkorigovali výsledek na 3:5 to však bylo z jejich stran do konce tohoto souboje co se týče bodů vše.

Nabuzená Praga vycítila po změně stran šanci a díky aktivní hře lehce přidala další dvě pětky, které rozhodly. Vyčerpané Říčany už nedokázaly na tlak soupeře reagovat a prohrály tak druhé utkání v řadě.

Čtvrté vítězství vybojoval doma Vyškov, který se dobře připravil na loňského vítěze Extraligy Tatru Smíchov a zaslouženě po dobrém kolektivním výkonu vyhrál. Tatra nedokázala ve Vyškově překonat dobře organizovanou obranu domácích, své první body zaznamenala až deset minut před koncem a to nestačilo.

První letošní stovku nadělila na Podvinném mlýně Sparta Brnu Bystrc. Domácí vlétli na svého soupeře a během první půle mu nasázeli celkem sedmdesát bodů. Po změně stran tempo hry pokleslo přesto bodovala i po kompletním vystřídání náhradníků pouze Sparta, která položila celkem patnáct pětek.

V posledním utkání sedmého kola splnila svůj cíl Slavia, v domácím utkání porazila s plným bodovým ziskem letos trápící se Dragon Brno a udržela se ta přes zimu v horní čtyřce.

Tabulku Extraligy ragby vede po 7. kole Praga o bod před Mountfieldem Říčany. V první čtyřce přezimují třetí Tatra a čtvrtá Slavia. Tabulka po podzimní části je však velmi vyrovnaná, rozdíl mezi prvním a šestým týmem v tabulce je pouhých šest bodů.

Nad záchranářskými pracemi budou muset přes zimu hodně přemýšlet oba brněnské celky. Nováček Brno Bystrc získal na podzim šest bodů a je na předposledním místě s velkou ztrátou na šestý Vyškov. Beznadějně poslední je Dragon Brno, který stále marně hledá svou formu z minulé sezóny.

8. Dragon700768240  1 -17201

Ragby CZ > Soutěže > Extraliga > Extraliga: Praga porazila Říčany a přezimuje v čele tabulky