Extraliga dostává nový formát

29.7.2005 Valná hromada zkrátila výkonnému výboru funkční období

Člen výkonného výboru ČSRU Jiří Štuksa tentokrát svoji konzervativní politikou neuspělČlen výkonného výboru ČSRU Jiří Štuksa tentokrát svoji konzervativní politikou neuspěl
Člen výkonného výboru ČSRU Jiří Štuksa tentokrát svoji konzervativní politikou neuspěl

Mimořádná valná hromada rozhodla o změně formátu soutěží. Úpravy se týkají zejména formátu play-off seniorů, ale ovlivňují i mládežnické soutěže. Po kritice práce výkonného výboru došli delegáti ke kompromisnímu řešení a zkrátili dobu funkčního období o jeden rok.

Valná hromada se odmítla zabývat n ovelou přestupního řádu.

Delegáti se zabývali situací ve výkonném výboru, a dospěli k závěru, že v současném složení není VV schopen další práce. Důsledkem bylo vyhlášení nových voleb na příští valné hromadě počátkem roku 2006 a teké odvolání Jana Macháčka, údajného zdroje antipatií, aby měl výkonný výbor "klid" dovést unii do mimořádných voleb.


Nový systém pro Extraligu a první ligu

 • Základní část extraligy KB i 1.ligy odehrají týmy dvoukolově každý s každým v daných termínech.
 • Hracím dnem zústává neděle
  1. týmy v extralize se po základní části rozdělí na horní polovinu, která bude hrát zápasy play-off o titul systémem doma – venku (1-4, 2-3)
  2. dolní polovina bude hrát také zápasy play-down 5-8, 6-7 opět doma- venku
  3. první 4 týmy v 1. lize budou hrát rovněž zápasy play-off (1-4, 2-3) a vítězové vyzvou poražené ze spodní části extraligy KB o probojování se do extraligy KB.
  4. týmy na 5.-7. místě I. ligy sehrají 2 turnaje v určených termínech o konečné umístění na hřišti 5. a 6. celku.
 • Finále extraligy KB se budehrát také systémem doma – venku, hrací den sobota.
 • Zápas o 3. místo se bude hrát rovněž systémem doma – venku, hrací den neděle.
 • Baráž – nejlépe postavený poražený tým zápasů play-down z Extraligy KB po základní část proti nejhůře postavenému vítěznému týmu z I. ligy z play-off, druhou dvojici tvoří hůře postavený poražený tým Extraligy KB proti nejlépe postavenému vítěznému týmu z play-off I. ligy po základní části. Opět se hraje na 2 zápasy doma-venku, hrací den neděle, o vítězi rozhodují body ze vzájemných zápasů, případně skore. Vítězové těchto zápasů jsou účastníky Extraligy KB pro příští sezonu.
 • Nový ročník 2005/06 Extraligy i první ligy začíná shodně  3. září 2005
 • Boje v play-off jsou na programu od 27. května 2006
 • Mistra republiky a výsledky baráže pak budeme až znát 25. června 2006
 • Během sezóny se odehrají tři turnaje ragby o sedmi hráčích (2. řijna 2005, 9. řijna 2005 a 14. května 2006), ve kterých se rozhodne kdo postoupí do závěrečných bojů. Poslední akcí v novém ročníku bude pak bude finále Mistrovství republiky 7´s, které se konná 1. července 2006.

Marek Švíř

Ragby CZ > Soutěže > Extraliga > Extraliga dostává nový formát

právě se děje

soutěže

 načítám...