Evropský festival ragbyových veteránů 2013 bude v Praze

26.2.2012

Evropský festival ragbyových veteránů 2013 bude v Praze

Organizace evropského veteránského ragby (European Golden Oldies Rugby - EGOR) rozhodla, že pořádajícím městem 12. Evropského veteránského festivalu v roce 2013 bude poprvé v historii Praha.

Tento vrcholný podnik se pořádá každé dva roky vždy v jiné zemi a v roce 2013 se bude konat jeho již 12. ročník. O pořadatelství se přihlásil pražský klub Old Boys Praha - Spolek českých rugbyových veteránů, který je jedním ze zakládajících členů organizace evropského veteránského ragby a v roce 2013 oslaví 25 let své existence.

Výkonný výbor EGOR vyslal počátkem února do Prahy svou delegaci v čele se svým prezidentem Dave McDonaldem, aby prověřila stav připravenosti Prahy jako jednoho z kandidátských měst pro pořádání události takového významu.

V rámci pobytu delegace EGOR se uskutečnila řada významných jednání, během nichž kandidatuře Prahy vyjádřili výslovnou podporu Magistrát hl. m. Prahy, organizace pro podporu turistiky CzechTourism a Czech Convention Bureau, Prague Convention Bureau, České aerolinie jako oficiální dopravce a Česká rugbyová unie a kluby RC Mountfield Říčany a RC Sparta Praha, na jejichž hřištích by se festival konal.Významnou měrou pomohly s pobytem a jednáním delegace v Praze hotely Marriott a Yasmin.

Evropských veteránských festivalů se obvykle účastní až čtyřicet týmů představujících až okolo 1500 individuálních účastníků. Reálně se tak očekává, že Prahu čeká příští rok největší ragbyová akce u nás v historii.

Ragby zaznamenává v naší zemi vzrůstající popularitu zejména díky atraktivním televizním přenosům vrcholných událostí. Jedním z cílů pořadatelů veteránského festivalu je představit české veřejnosti ragby jako sport, který lze s upravenými pravidly provozovat až do pozdního věku.

 

zdroj: oldboys.cz

Ragby CZ > Evropský festival ragbyových veteránů 2013 bude v Praze