Esher uniká svým soupeřům, Toulon s Umagou, ale bez Jágra

Umaga v akci foto: rctoulonUmaga v akci foto: rctoulon
první pětka Tany Umagy v dresu RCT foto: rctoulonprvní pětka Tany Umagy v dresu RCT foto: rctoulon
první pětka Tany Umagy v dresu RCT foto: rctoulon
Laďa Vondrášek foto: eherrfcLaďa Vondrášek foto: eherrfc
Laďa Vondrášek foto: eherrfc

Na Britských ostrovech neohroženě kráčí National Division Two Vondráškův Esher, který vyhrál na půdě druhého Launcestonu a má na čele tabulky destibodový náskok. Ve francouzské ProD2 prohrála Limoges s vedoucím Bezieres, Rapantovo Oyonnax porazilo Colomiers a Jágrův Toulon s Tanou Umagou v základní sestavě vyhrál nad Lyonem.

Anglie

National Division Two

• Launceston - Esher (Vondrášek) 19:33 (16:9)

Esher se na hřišti druhého Launcestonu nemohl v první půli dostat přes dobrou obranu domácích a tak zajišťoval body pouze dobře kopající spoluhráč Ládi Vondráška Hallett. Po změně stran dokázali černožlutí položit rychlé tři pětky a zajistili si tak deváté vítězství v řadě. Esher je s desetibodovým náskokem na čele tabulky před Blackheathem.

Francie

ProD2

• Oyonnax - Colomiers 22:9 (8:3)

Rapantovo Oyonnax si s posledním Colomiers poradili v domácím prostředí celkem lehce. Po rozpačité první půli se dostali ke své hře a s přehledem vyhráli. Lukáš Rapant se dostal do hry ve druhé půli.

• Bezieres - Limoges (Šuster, Voves) 44:16 (27:9)

Vedoucí celek ProD2 Bezieres předvedlo Limoges jaká je jejich síla, výborná obrana nepustila hosty do žádné vážnější situace. V základní sestavě Limoges nastoupili oba čeští hráči Roman Šuster na postu levého pilíře a Robert Voves ve druhé řadě.

• Toulon (Jágr) - LOU Lyon 22:16 (13:13)

V Toulonu bylo utkání s Lyonem dlouho předem vyprodáno, očekával se totiž start jednoho z nejlepší ragbistů planety Tany Umagy. Domácí mají v současné době nabitou sestavu a na to bohužel doplatil Martin Jágr, který se po úspěšných pěti kolech nedostal překvapivě ani na lavičku.

Na Stade Mayol viděli diváci výborné utkání, které bylo otevřené až do polední minuty, obrovské ovace přinesla 21. minuta, když Tana Umaga otočil skóre pětkou ve prospěch domácích na 11:7. Lyon však do půle vyrovnal a po změně stran se začínalo prakticky znovu.

Domácí díky přesným trestným kopům zadáka Warrena získali rozhodující náskok, který při závěrečném tlaku Lyonu udrželi.

• Pwllhelli (Indrák) - Mold 8:24

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Esher uniká svým soupeřům, Toulon s Umagou, ale bez Jágra