Esher prohrál nečekaně v Barkingu

18.12.2005 Jak si vedou naši krajánci

foto web Top 12foto web Top 12
foto web Top 12

Vondráškův Esher díky prohře v Barkingu klesl na druhou příčku druhé divize v Anglii. Toulonu se další utkání Challenge cupu opět nepovedlo a v Gloucesteru prohrál rozdílem třídy. Martin Kafka se po zranění opět objevil v sestavě Fukuoky.

ANGLIE

National Division Two - 12. kolo

• Barking - Esher (Vondrášek) 17:15 (0:15)

Vedoucí tým tabulky cestoval na druhou stranu Londýna, velmi komplikovaně a dostal se na stadion desátého Barkingu patnáct minut před výkopem. Pořadatelé omítli posunout začátek utkání a tak šli hráči Esheru z autobusu přímo na utkání.

Přesto se hosté během půlhodiny ujali vedení 0:15 a drželi soupeře v bezpečné vzdálenosti od svého pětkoviště. Ke konci poločasu se rozhodčí zaměřil více na hráče Esheru a odpískal proti nim několik trestných kopů, čehož domácí ještě nevyužili.

Po změně stran se dostal na hřiště i kapitán českého národního týmu Láďa Vondrášek. Domácí využívali chyb soupeře, shovívavosti rozhodčího a začali nepříjemně dotahovat skóre. Dvacet minut před konce byl vyloučen hráč Esheru a Barkingu svitla naděje na obrat, což se mu také nakonec povedlo.

V samotném závěru se snažili hráči Esheru získat utkání opět na svou stranu, tentokrát se k nim však štěstí otočilo zády a po jedenácti výhrách v řadě poprvé prohráli.

Láďa Vondrášek: " Při utkání byla strašná zima a tak byl rychlý přechod z autobusu na hřiště velmi náročný. Celou druhou půli byl rozhodčí proti nám, odpískal proti nám mnoho trestných kopů a toho domácí využili. V závěru už nám to nešlo."

JAPONSKO

Top 12 - 10. kolo

• Nec Rockets  - Fukuoka Sanix Blues (Kafka) 55:0 (29:0)

Martin Kafka nastoupil v základní sestavě na postu útokové spojky a odehrál celé utkání. Jeho týmu se však utkání vůbec nepovedlo, třetí tým japonské nejvyšší soutěže Nec Rockets ukázal Fukuoce  jak moc musí ještě zapracovat hře, aby se mohla měřit s celky z čela tabulky.

Blues jsou stále bez jediné výhry na posledním místě.

CHALLENGE CUP

4. kolo

• Gloucester - Toulon (Jágr) 66:5 (28:5)

Záloha Toulonu bez Martina Jágra jela do Anglie s cílem uhrát lepší výsledek něž který viděli na Stade Mayol diváci minulý týden, to se jim na konec podařilo, ale bylo to pouze o osm bodů.

Domácí před devíti tisíci diváky jasně soupeře přehráli a v závěru si mohli dovolit i náznaky exhibičního tempa. Vítězstvím si pojistili první příčku ve skupině, Toulon je po čtyřech kolech třetí a prakticky bez naděje na postup do dalších bojů.