Pavel Šťastný Lannemezan Foto: UAOPavel Šťastný Lannemezan Foto: UAO
Jan Rohlík St. Nazaire foto: SNRJan Rohlík St. Nazaire foto: SNR
Jan Rohlík St. Nazaire foto: SNR
Martin Jágr RC Toulon foto: RCTMartin Jágr RC Toulon foto: RCT
Martin Jágr RC Toulon foto: RCT

Po dlouhých třech měsících okusil na Britských ostrovech Vondráškův Esher jak chutná hořkost porážky, když prohrál v pohárovém utkání s mužstvem Redruth. Ve Francouzské ProD2 se konečně probudil Toulon, který díky vítězství nad La Rochelle poskočil na třetí místo. V souboji českých krajánků mělo více štěstí Oyonnax, které přesvědčivě porazilo Limoges.

Anglie

EDF National Cup - 3. kolo

• Esher (Vondrášek) - Redruth 12:22 (5:7)

Esher měl utkání pod kontrolou do 48. minuty, kdy se mu podařilo otočit těsný náskok soupeře pětkou M. Leeka na 12:7. V závěru utkání, však domácí vytvořili až nečekaně mnoho chyb a utkání prohráli. Příští týden se oba soupeři opět střetnou tentokráte v rámci 14. kola National Division Two.

Francie

ProD2 - 13. kolo

• Toulon (Jágr) - La Rochelle 26:16 (12:3)

Toulon doma předvedl, že dokáže využít jakéhokoli zaváhání soupeře. La Rochelle si svůj osud zpečetili už v první půli, kdy se nechali zbytečně několikrát vyloučit na deset minut. Početní výhody domácí lehce využili a bezpečně dotáhli utkání do vítězného konce. Martin Jágr odehrál celé utkání na postu levého křídla.

• Oyonnax (Rapant) - Limoges (Šuster, Voves) 22:8 (7:0)

Uběhl pouze týden a v ProD2 se odehrálo další utkání, ve kterém proti sobě nastoupili čeští krajánci. Domácí Oyonnax dokonale využilo domácí prostředí a zaslouženě vyhrálo i když dohrávalo díky červeným kartám pouze se třinácti hráči v poli. Limoges díky prohře klesla až na 14. místo.

"Dnes se nám vůbec nedařilo, máme špatný nekvalitní útok a proto jsme nedokázali udžet rozjetý domácí tým" zhodnotil krátce utkání hráč Limoges, který toto utkání sledoval s tribuny pouze jako divák. "Trenér mi dal tento víkend volno abych si odpočinul, poslední utkání byla velmi náročná" upřesnil svou neúčast v utkání urostlý druhořadník.

Lukáš Rapant stejně jako Roman Šuster zasáhli do hry až po změně stran.