Esher doma rozdrtil Halifax

29.1.2006 Jak si vedou čeští krajánci

RCT - Montpelier podzim 2005 poslední utkání M. Jágra v Top 14 foto web RCTRCT - Montpelier podzim 2005 poslední utkání M. Jágra v Top 14 foto web RCT
RCT - Montpelier podzim 2005 poslední utkání M. Jágra v Top 14 foto web RCT
L. Vondrášek foto web RFC EsherL. Vondrášek foto web RFC Esher
L. Vondrášek foto web RFC Esher

Anglický Esher s Láďou Vondráškem v základní sestavě doma nadělil Halifaxu devět pětek. Ve francouzské nejvyšší soutěži byl odložen kvůli vytrvalému dešti dlouho očekávaný souboj Toulon - Stade Francais.


ANGLIE

National Division Two - 16 kolo

  • Esher (3) (Vondrášek) - Halifax (10) 57:6

Poločas 24:6

Esher doma nenechal nic náhodě a s přehledem získal jasné vítězství včetně bonusového bodu. Láďa Vondrášek stále bojuje o místo v základní sestavě a pro tentokráte mu to skvěle vyšlo.

Domácí přehrávali Halifax převážně rychlostí, " po několika fázích nechával soupeř velké mezery v obraně" upřesňuje český kapitán převahu jeho týmu.

V 20. minutě po velmi hezké akci celého týmu mohl dokonce L. Vondrášek skórovat, těsně před pětkovištěm byl však zastaven, přesto dokázal přihrát spoluháči, který položil pětku.

"Byl to pro mě po dlouhé době výborný zápas, cítil jsem se skvěle. V týmu je velká konkurence ve třetí řadě proto je důležité podat pokaždé co možná nejlepší výkon" prozradil Láďa.

Esher je po 16. kole stále na třetím místě v těsném závěsu za Mosley a Waterloo. Mezi těmito třemi týmy se patrně rozhodne o postupujícím o National Division One, protože čtvrtý Barkinkg ztrácí už šestnáct bodů.


FRANCIE

Top 14 - 15.kolo

  • Toulon (14)(Jágr) - Stade Francais (2) odloženo

Ve francouzské nejvyšší soutěži došlo o tomto víkendu k odložení čtyř utkání. Důvod byl jediný, téměř celou jižní Francii zachvátily vytrvalé deště.

Vedení Toulonu po podzimních neúspěších odvolalo trenérskou dvojici Huber - Louvry a povolalo bývalého trenéra Narobonne Alaina Teixidora. Premiéra nového kouče se tedy odkládá na příští týden, kdy Toulon nastoupí proti Casteru.

Martin Jágr by ani v případě dobrého počasí stejně nenastoupil, jeho zranění stehenního svalu z loňského utkání z Ukrajinou se stále nepodařilo doléčit.

"V současné době na trénincích pouze vyklusávám, rekonvalescence bude trvat ještě tak měsíc, potom se uvidí" posteskl si M. Jágr, který odehrál v této sezóně pouze pět soutěžních utkání.

"Doufám, že polovině března bych mohl za Toulon nastoupit, reprezentaci proti Rumunsku a Gruzii však zcela jistě nepomohu. Zranění chci zcela doléčit, květnové utkání s Portugalskem bych už viděl reálněji" dodal ragbista roku 2005

 

Federale 1 má přestávku až do 17. února, kdy týmy odehrají poslední kolo základních skupin.

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Esher doma rozdrtil Halifax

právě se děje

soutěže

 načítám...