Eduard Krützner si na nedostatek práce nemůže stěžovat

15.4.2004 Medailonek o Eduardu Krütznerovi, prezidentovi ČSRU

Eduard KrütznerEduard Krützner
Eduard Krützner

Eduard Krützner (nar. 16. 4. 1935), mezi ragbisty také známý jako "Medák", byl již od dětství velkým sportovcem. Hrával hokej, basketbal za Orbis, také závodně plaval, ale ragbyový míč vzal do ruky až po vojně v jedenadvaceti letech. K ragby ho přivedli pánové Kudrna a Vondráček, v té době hráči Pragovky a podle slov pana Krütznera ho úplně k této hře nadchli. Hrát začal jak jinak než za Pragovku a to v letech 1956 až 1977, s vyjímkou dvouleté přestávky, kdy hrával ve francouzském Olympique Besancon (1971 - 1973). Reprezentovat začal v mužstvu "23", kde však odehrál pouze dva zápasy, od roku 1959 hrával za seniorský národní tým, šest let také oblékal kapitánskou pásku. Jeho nějvětšími vzory byly Jan Kudrna a Christian Carrer. Ragby si naposledy zahrál když mu bylo 65 let.

"Nejhezčí zápas jsem jsem odehrál v šestašedesátem, kdy jsme se utkali s Francií, zápas jsme sice prohráli 19:6, ale na toto utkání vzpomínám ze všech nejraději, v té době jsme hrávali vyrovnaná utkání s Rumunskem či Itálií. Na klubové scéně jsem získal celkem 13 titulů s Pragou, ať už jako hráč, či trenér. Když jsem hrál ve Francii, tak jsem si udělal trenérské zkoušky a od roku 1974 jsem trénoval Pragu a později i reprezentaci, začal jsem vykonávat funkce ve výkonném výboru ČSRU. Také jsem členem mezinárodní komise FIRA AER (od roku 1979), dělám delegáta na mezinárodních utkáních, no a minulý rok jsem byl zvolen do funkce prezidenta ČSRU," charakterizoval své dosavadní působení v ragby Eduard Krützner.

Momentálně bydlí v Letech u Dobřichovic s manželkou Marií, která je velkou fanynkou ragby. Má dva syny, Eduarda a Richarda, oba se hráčsky věnovali ragby a Richard dokonce nastoupil k několika zápasům za reprezentaci. Volný čas nejraději tráví na zahradě, procházkou do lesa, houbařením či tenisem. Rád sleduje na satelitu sportovní přenosy, například pohár šesti zemí a rád poslouchá hudbu 60., 70. a 80. let.

Jan Cícha

Ragby CZ > Zprávy > Lidé v českém ragby > Eduard Krützner si na nedostatek práce nemůže stěžovat

právě se děje

soutěže

 načítám...