Dvacítka příváží z Bosny druhé místo

30.8.2010 ME U20 skupina A - druhý hrací den

V sobotu 28. 8. 2010 pokračovala odvetnými utkáními základní skupina A ME U20 v bosenské Zenici. Česká dvacítka se opět utkala s domácí Bosnou a Litvou v utkáních na 2x20 minut.

TK: Vančura

Domácí tým byl oslaben o dodatečně vyloučeného hráče, který byl potrestán za brutální zákroky v prvním utkání s Litvou. Ovšem zůstala jim snaha získat první body v turnaji. Jejich houževnatý odpor jsme zlomili až ve 12. minutě a pak už jsme měli vše pevně pod kontrolou. Soupeře jsme přehráli celoplošnou hrou a razantními průniky do nabídnutých mezer v obraně.

sestava České republiky U20

1 Kachlík, 2 Kovář Ondřej, 3 Doležel - 4 Kyncl, 5 Havel (Trunečka) - 6 Fojtík, 7 Pořízek Petr, (c), 8 Polášek - 9 Kubatý, 10 Kučera - 11 Stibitz, 12 Kovář Martin, 13 Zich, 14 Bakeš, 15 Vančura (Řezáč)

ČR – Litva 5:7 (0:0)

sled 0:0 - 5:0, 5:7

P:
Semík

Stejně jako středeční utkání to byla i tentokrát obrovská bitva. Náš tým odolával razantním průnikům fyzicky vyspělejších Litevců, za 40 minut hry jsme udělali 53 kvalitních skládek! Naopak jsme sami hrozili hrou z druhé vlny.

Nevyužili jsme však 3 příležitosti k položení pětky. Až v 16. min. druhé půle se nám podařilo po několika fázích hry Litvu přečíslit a Semík položil pětku na křídle. Bohužel se tentokrát nedařilo kopáčům, což se později ukázalo jako rozhodující. Už po vypršení času, ve 23. min. hry, jsme neubránili průnik mezi tříčtvrtkami, soupeř srovnal a zmar našich nadějí přišel po úspěšném prokopu. Za předvedený výkon si však hráči zaslouží absolutorium.

1 Kachlík, 2 Vymlátil (Kovář Ondřej), 3 Doležel - 4 Šmakal (Kyncl), 5 Trunečka - 6 Pořízek Martin, 7 Pořízek Petr (c), 8 Havel - 9 Stibitz, 10 Kučera - 11 Semík, 12 Kovář Martin, 13 Kubatý, 14 Řezáč - 15 Vančura

Bosna – Litva 6:40

Bosna vzdorovala jen v prvním poločase, který prohrála jen 3:12. Potom bohužel odpadla fyzicky a usnadnila Litvě vítězství.

O celkovém pořadí v turnaji musela rozhodnout až pomocná kritéria. Náš tým a Litva měly stejný počet bodů i stejný rozdíl skóre (56). Rozhodl tedy poměr položených pětek, který měla Litva o 3 lepší. Velká škoda.

Celkové pořadí: 1 Litva, 2. Česká republika, 3 Bosna

Chtěl bych tímto poděkovat všem hráčům za předvedené výkony a skvělou reprezentaci našeho ragby.

Pavel Pala, Olomouc, 29. 8. 2010

zpracoval Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Reprezentace mládeže > Dvacítka příváží z Bosny druhé místo