Drama v Brisbane skončilo šťastněji po All Blacks

29.7.2006 Tri Nations 2006 – 4. kolo

Čtvrtým utkání pokračoval boj o letošní vítězství v poháru tří národů. Austrálie ani ve druhém letošním utkání nenašla recept na skvěla hrající Nový Zéland, který neustále neohroženě kráčí za vítězstvím v letošní ročníku. Do konce poháru zbývá sehrát pět utkání.

P: Mortlock 3

Před utkání se debatovalo s velkým očekávání jakou haku předvedou All Blacks. Celý týden se v Austrálii mluvilo o tom jak hlavní trenér domácích John Connolly veřejně odsoudil haku Kapa o Pango "All Blacks díky novému pojetí haky ztratili v Austrálii respekt" nešetřil slovy při úterním rozhovoru Connolly.

Novozélanďané se tedy vyhnuli rozporuplným situacím a v Brissbasne předvedli starou haku Ka Mate, kterou vyvolával nejstarší Maor v týmu křídelní útočník Rico Gear.

Úvod utkání vyšel lépe domácím díky rychlé hře zatlačili Novozélanďany na jejich půli a donutili je chybovat. V 8. minutě potrestal ofsajd hostí z trestného kopu S. Mortlock a jeho tým vedl 3:0.

Odpověď All Blacks na sebe nenechala dlouho čekat z následujícího výkopu se po několika fázích dostali do dvaadvacítky soupeře, kde zaúřadoval Joe Rocokoco. Po přesné přihrávce od rváčka J. Colinse přešel přes tři obránce a položil úvodní pětku utkání. D. Carter kopem po pětce zvýšil na 3:7.

Do konce první půle se hra odehrávala mezi dvaadvacítkami a oba týmy čekaly na chybu soupeře. Ta však nepřicházela a tak bodovali pouze kopáči obou týmů poločas 6:10.

Po změně stran se obraz hry nezměnil jak Austrálie tak Nový Zéland výborně bránily a tak diváci viděli tuhý boj o každý metr.

V 59. minutě se All Blacks dostali na chvíli do těsné blízkosti pětkoviště, výhodné postavení využil D. Carter, který kop přesný dropgoal a posunul svůj tým do sedmibodového vedení 6:13.

Domácí byli neustále hnáni svými fanoušky k obratu, v 62. minutě snížil z trestného kopu opět S. Mortlock a Austrálie se pustila do závěrečného tlaku 9:13.

Domácí v poledních dvaceti minutách prakticky nepouštěli soupeře do hry. Skvěle organizované obrana All Blacks si však vítězství vzít nenechala.

Sestavy

Austrálie: 15 Chris Latham, 14 Mark Gerrard, 13 Stirling Mortlock,12 Matt Giteau, 11 Lote Tuqiri, 10 Stephen Larkham, 9 George Gregan (c), 8 Scott Fava, 7 George Smith, 6 Rocky Elsom, 5 Dan Vickerman, 4 Nathan Sharpe, 3 Rodney Blake, 2 Jeremy Paul, 1 Greg Holmes.
lavička: 16 Tai McIsaac, 17 Guy Shepherdson, 18 Mark Chisholm, 19 Wycliff Palu, 20 Sam Cordingley, 21 Mat Rogers, 22 Clyde Rathbone.

Nový Zéland: 15 Leon MacDonald, 14 Rico Gear, 13 Mils Muliaina, 12 Aaron Mauger, 11 Joe Rokocoko, 10 Dan Carter, 9 Byron Kelleher, 8 Rodney So'oialo, 7 Richie McCaw (c), 6 Jerry Collins, 5 Ali Williams, 4 Chris Jack, 3 Carl Hayman, 2 Keven Mealamu, 1 Tony Woodcock.
lavička: 16 Andrew Hore, 17 Greg Somerville, 18 Jason Eaton, 19 Chris Masoe, 20 Jimmy Cowan, 21 Luke McAlister, 22 Isaia Toeava.