Drama na Stade Mayol Jágrův Toulon nezvládl

14.3.2009 Jak si vedou čeští krajánci

Současný nejlepší český hráč Martin Jágr odehrál v dresu RC Toulon opět velmi zajímavé  utkání. V rámci 20. kola Top 14 Toulon po skvělém výkonu nakonec prohrál s Perpignanem o pouhé tři body.

Top 14 - 20. kolo

• Toulon (Jágr) - Perpignan 29:32 (13:6)

Toulon měl raketový start do utkání a už ve 3. minutě položil první pětku. Hra se do poločasu vyrovnala a oba týmy se soustředily především na obranu. Do poločasu tedy bodovali pouze kopáči obou soupeřů.

jagr_perp.jpgPo změně stran se projevila obrovská síla hostí, kteří pohlednou akcí lehce vyrovnali na 13:13. Jágrův tým se však nesložil a za vydatné pomoci svého publika, během šesti minut odskočil na rozdíl třinácti bodů.

Perpignan je velmi silný tým a předvedl to v celé míře, do 65. minuty se opět bodově dotáhl a začínal mít více ze hry. Sedm minut před koncem za stavu 26:26 dostal žlutou kartu hostující útočník David Marty.

Toho však domácí nedokázali využít a naopak se dopouštěli zbytečných chyb, které vedly ke konečné prohře 29:32.