Dragon vyhrál překvapivě na Pragovce

27.5.2006 KB Extraliga - Playdown a 1. liga Play-off

V sobotu 27. května 2006 se začalo bojovat novým systémem o dvě místa v KB Extralize. Ve hře je osm týmů, které proti sobě nastoupí ve vyřazovacích bojích. Překvapivý průběh mělo první utkání ve Vysočanech, kde Dragon porazil těsně Pragu, ve druhém utkání playdown jasně přehrál Havířov v Brně Bystrc. V Play-off 1. ligy přehrály Petrovice v Ostravě Mariánské Hory, Slavia v Olomouci porazila domácí pouze o devět bodů.

Playdown

• Praga - Dragon 14:15 (3:10)

Hosté na rozdíl od minulého utkání hráli s větším nasazením a citem pro hru. Praga dělala mnoho chyb ve hře s míčem na zemi a toho Dragon využíval. Po přestávce se mělo Brno několik šancí, ale využilo jen jednu. Praga dokázala výsledek dotáhnou v rozmezí sedmi minut, na obrat jí však síly už nestačily.

Více o utkání: výsledky > Praga - Dragon

• Bystrc - Havířov 5:54

Havířov v Brně předvedl, že utkání v playdown jsou pro něj po nepostoupení do semifinále snadnou záležitostí. Domácí nedokázali pokrýt útoky Havířova a lehce inkasovali. Oba havířovští reprezentanti P. Leroch a J. Tomčík odehráli skvělé utkání dohromady dali soupeři čtyřicet čtyři bodů.

Více o utkání: výsledky > Bystrc - Havířov

1. liga - Play-off

• Mariánské Hory - Petrovice 5:25

Ostrava nastoupila do utkání velmi sebevědomě, hráči dobrou organizací hry zatlačili Petrovice na jejich půli, kde však nedokázali projít obranou. Petrovice začaly mít ze hry více až po změně stran, domácím začínali docházet síly a toho hostující hráči dobrou nátlakovou hrou využili.

Více o utkání: výsledky > Mariánské Hory - Petrovice

• Olomouc - Slavia 8:17

Domácí neodehráli vůbec špatné utkání, dobrou obranou narušovali útoky hostí. Hráči Slavie neměli den vytvořili obrovské množství předhozů což je stálo mnoho sil. V samotném závěru ve druhé minutě nastavení snížili domácí pětku na 8:10, z následujícího výkopu se zmocnili míče Slavisté. Po dobré kombinaci prošel obranou pilíř Zeman a po čtyřiceti metrové sprintu položil pětku přímo pod háčko.

Více o utkání: výsledky > Olomouc - Slavie