Dragon Cup 2008

22.5.2008

Dragon Cup 2008

13 mužstev z 5 států se zúčastnilo letošního Dragon Cupu.

 

Letos byl turnaj vypsán pro kategorie do 15 a 17 let. Skoro 300 mladých hráčů bojovalo o prvenství předvádělo velmi dobré výkony. V sobotu se hrál za krásného počasí, bohužel v neděli kolem 14 hodiny přešly nad hřištěm bouřky a pokazily kvalitu turnaje, hrálo se za velkého lijáků a na vodě.Bohužel to odneslo hřiště, to byl snad jediný kaz turnaje.

V kategorii do 15 let hrálo 8 mužstev(Říčany, Sparta, Dragon, Ostrava, Nada Split, Ažuolas Kaunas, Budowlani Lodž a VVA Podmoskovskoje Monino). V sobotu všichni odehráli utkání ve dvou skupinách. A skupinu vyhrála Sparta, 2.Dragon, 3.Kaunas, 4. VVA Monino, B skupinu vyhráli Říčany, 2.Split, 3.Ostrava, 4. Lodž. V neděli hráli mužstva KO systémem, každý tři utkání, a poslední zápas byl o umístění. O 7.místo hráli Kaunas a VVA Monino utkání skončilo 0:0 a rozhodovali kopy na branku. 2:1 vyhráli kluci z Moskvy a skončili 7. O 5 místo si zopakovali boj ze skupiny hráči Ostravy a Lodže, utkání opět skončilo 0:0 a rozhodovali kopy, v těch byli úspěšnější hráči Ostravy a byli 5. O.3místo hrál Dragon se Spartou a na těžkém terénu to byl skvělý boj napínavý až do poslední minuty. Sparta se radovala z vítězství 7:5 a skončila 3. Ve finále nastoupili Říčany a Nada Split. Ve skvělém utkání techničtější Říčany potvrdily svoji suverenitu na turnaji a vyhráli 14:0 a tím i celý turnaj. V této kategorii český mužstva kromě Splitu přehráli zahraniční mužstva i když někdy jen těsně.

V kategorii do 17 let hrálo jen 5 mužstev (Dragon, RK Zagreb, Budowlani Lodž, VVA Podmoskovskoje Monino, Ažuolas Kaunas). Hrálo se systémem každý s každým po oba dva dny.Hráči tak sehráli 8 zkrácených utkání 2x 10min. Zcela suveréni byli hráči z Lodže kteří remizovali jen s VVA Monino. Dragon, VVA a Kaunas se hráli mezi sebou vyrovnané zápasy. Mužstvo ze Zagrebu výkonnostně za všemi zaostalo a výrazně prohrávalo. Naši hráči těsně získali druhé místo.

Celkovým pak vítězem (sčítali se umístění obou kategorií) turnaje Dragon Cup se stal Dragon těsně před Lodží.

 

Pořadí U15: 1. Říčany, 2.Nada Split, 3.Sparta Praha, 4.Dragon Brno, 5.Ostrava, 6.Budowlani Lodž, 7.VVA Monono, 8.Ažuolas Kaunas.

Pořadí U17: 1.Budowlani Lodž, 2.Dragon Brno, 3.Ažuolas Kaunas, 4.VVA Monino, 5.RK Zagreb.

Celkové pořadí: 1.Dragon, 2.Budowlani Lodž, 3.a 4. VVA Monino a Ažuolas Kaunas.

Nejlepší hráči mužstev U15: Říčany – Jakub Švejda, Dragon – Mohamed Samet, Sparta – David Tuček, Ostrava – Petra Bujákova!!, Lodž- Lukáš Czarňak, Kaunas – Lukáš Kajokas, Split – Roko Krstulovič, VVA – Sergej Šarigin.

U17: Dragon – Hassan Jarrar, VVA – Maxim Bezrukov, Zagreb -Kristijan Draganič, Kaunas – Martynas Kajackas, Lodž – Bartek Šukotsky.

 

Jiří Šťastný

právě se děje

soutěže

 načítám...