Eduard Krützner: dopis odstupujícímu šéftrenérovi

30.9.2003

Nazdar Juro,

s politováním jsem obdržel zprávu o Tvém odstoupení z funkce trenéra reprezentačního mužstva. Osobně je mi to opravdu líto, ale naše Unie nemá v současné době prostředky na zajištění podzimních přípravných zápasů s Polskem a Tuniskem, což chápu jako důvod Tvé abdikace. Výkonný výbor může pracovat jen s vyrovnaným rozpočtem.

My se přece nemůžeme zadlužovat jako náš stát. Mohu Tě ujistit, že všichni členové výkonného výboru mají opravdový zájem na tom, aby naše reprezentace měla co nejlepší podmínky jak pro přípravu, tak pro zápasy v rámci mistrovství Evropy.

Žádné reprezentační mužstvo za posledních padesát let nemělo takové podmínky pro úspěšnou reprezentaci jako naše reprezentace v letošním roce.

To mohu potvrdit jako hráč, trenér i funkcionář, který toto období osobně prožil. Letošní jaro bylo finančně i organizačně nejnáročnější v celé naší historii, což je možno lehce zjistit z hospodaření naší unie.

Máš výhrady k práci výkonného výboru, ale je třeba si uvědomit, že tento výbor dnes pracuje jen v pěti, na rozdíl od minulých výborů, chybí obětaví funkcionáři.

Tady je nutno připomenout odpovědnou práci naší organizační komise, která společně s výkonným výborem musela zajistit všechna utkání mistrovství Evropy, včetně odložených, účast našich juniorů na MS ve Francii, organizaci turnaje o sedmi hráčích v Praze, kdy nezodpovědný přístup přihlášených federací zapříčinil odstoupení od smlouvy sponzora tohoto turnaje, dále stáž kadetů, zápasy regionů atd.

To, že jsme úspěšně zvládli tyto náročné akce, nám umožnila smlouva s naším oficiálním partnerem Komerční bankou, díky jejich pochopení o podpoře máme možnost uskutečnit náš Strategický plán rozvoje ragby u nás, včetně reprezentačních mužstev.

Podobné problémy jako má naše Unie mají také v Gruzii, kde byli nuceni odvolat třítýdenní přípravu reprezentantů v Kanadě a zásadně omezit výdaje na přípravu na RWC, také Rumuni mají nedostatek finančních prostředků na přípravu na mistrovství světa a jen díky pomocí pomoci Francouzské ragbyové federace, mohou alespoň částečně zajistit přípravu na tak náročný turnaj.

Závěrem bych Ti rád jménem svým i všech členů naší Unie poděkoval za Tvou obětavou práci pro naše ragby a věřím, že Tvé dlouholeté zkušenosti budeme moci využít při formování a výchově nových trenérů.

Do Tvé další trenérské práce Ti přeji mnoho úspěchů a radost z dosažených výsledků.

Eduard Krützner

Ragby CZ > Komentáře > Eduard Krützner: dopis odstupujícímu šéftrenérovi

právě se děje

soutěže

 načítám...