Do konce základní části Super 14 zbývají čtyři kola

15.4.2006 Super 14 – 10.kolo

foto super14.comfoto super14.com
foto super14.com

Novozélandští Crusaders a australští Waratahs, kráčejí letos do play-off Super 14 celkem neohroženě, to se potvrdilo i o tomto víkendu v 10. kole. Nepříjemné překvapení pro diváky připravili Cats, kteří doma vyhořeli v utkání proti Sharks.

• Blues (NZL) - Western Force (AUS) 39:8

Domácí hráči měli utkání po celou dobu jasně pod kontrolou, po drtivém úvodu neustále navyšovali skóre a nedovolovali W. Force přiblížit se k jejich pětkovišti. Skvělé utkání odehrál útočník Blues Rua Tipoki, který položil tři pětky.

• Crusaders (NZL) - Cheetahs (JAR) 53:17

Favorit favoritů opět úřadoval. Hosté vydrželi tempo Crusaders přibližně do dvacáté minuty, poté už se v podstatě nedostali do hry. Novozélanďané předvedli divákům mnoho rychlých akcí, které byly pro soupeře smrtelné.

• Chiefs (NZL) - Stormers (JAR) 30:20

Jihoafričané utkání dobře rozehráli a překvapivě měli více ze hry. Ve druhé půli však díky četným chybám vedení ztratili a Cheifs si připisují další cenné vítězství.

• Queensland Reds (AUS) - Bulls (JAR) 20:19

Nervy drásající utkání viděli diváci v australském Queenslandu, domácí odehráli s Bulls tvrdou bitvu o každý metr. Skóre se přelévalo po celou dobu utkání z jedné strany na druhou, více štěstí měli tentokráte Reds, kteří udrželi v závěru mohutný tlak Jihoafričanů.

• Cats (JAR) - Sharks (JAR) 8:36

Jihoafrický souboj týmů ze středu tabulky se rozhodl prakticky v první půli, Sharks využili téměř všech příležitostí k bodování. Po změně stran sice domácí položili pětku,ale to bylo z jejich strany vše. Žraloci tak velmi lehce získali cenné body.

• Highlanders (NZL) - Hurricanes (NZL) 13:29

Tradiční zápolení obou soupeřů má velmi zvláštní atmosféru, a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Domácím se dařila hra rojem a do poločasu si vypracovali sedmibodový náskok. Po přestávce však nastoupil zcela jiný tým Hurricanes, hosté otočili skóre a nedovolili domácí už vůbec bodovat.

• Waratahs (AUS) - ACT Brumbies (AUS) 37:14

Australské derby začalo pro hosty celkem dobře, ve 22. minutě vedli 6:14. Hráči Waratahs ovšem mají výborný útok, který dokázal, třemi pětkami utkání s přehledem otočit. Tah´s jsou po deseti kolech stále na druhém místě.