Další porážka české osmnáctky na ME

3.4.2007 ME U18 – Biarritz

V úterý 3. dubna odehrála česká osmnáctka své druhé utkání na ME U18. Po neúspěchu nad Německem, tentokráte podlehli svěřenci trenéra Jiřího Šťastného poměrně vysokým rozdílem týmu Belgie. Češi uzavřou své boje na ME v pátek, kdy se střetnou v souboji o poslední místo v skupině D s nepříjemným Lotyšskem.

• Česká republika U18 – Belgie U18 10:43 (3:29)

ČR U18
P: Caldaroni
KPP:Forst
TK: Forst

Sled 0:7, 0:10, 0:17, 0:24, 3:24, 3:29 - 3:36, 3:43, 10:43.
hráno v Boucau.
Rozhodčí Petrescu – Rumunsko

ČR U18
1.Doležel, 2.Kovář, 3.Havlíček(28´I.p.Caldaroni) - 4.Havel, 5.Maňák(1´II.p.Riegl, 31´II.p.Kratochvíl) - 6.Podroužek, 7.Hejč, 8.Maňák(1´II.p.Kašpar) - 9.Luska, 10.Forst - 11.Zich, 12.Šmolka(8´II.p.Schneider), 13.Schutz, 14.Mazánek(1´II.p.Šedivý) - 15.Oczadlý.

Do utkání nemohli pro zranění nastoupit Vrba(nárt), Svoboda(nárt), Kachlík(naražený sval).Maňák a Luska nastoupili s nachlazením.

Belgie začala obrovským tlakem a hned ve 3min nám dali pětku s prokopem, kdy nás po několika fázích hry přehráli.V 10 min z TK dali na 0:10.

Ve všem nás přehrávali hlavně důrazem a rychlostí. Útočníci uměli udělat s míčem několik metrů a my byli pasivní v obraně.Hráči vůbec nesplnili ze začátku utkání úkoly. Nenašel se nikdo kdo by dirigoval hru kolem skrumáži, ačkoliv jsme se na to celou dobu připravovali.

Naše útočná hra byla nedůrazná, po 3-4 fázích hry jsme díky špatnému čištění nebo tech.chybě ztráceli míče, spojky rozehrávali míče pomalu a nepřesně,darovali jsme jim několik nesmyslných překopů k protiútoku.. Navíc nás rozhodčí trestal TK za ofsajdy u skrumáži díky naší neukázněnosti.

Další pětky s prokopy jsme dostaly v18´a 22´na 0:24.Ve 28min se zranil Havlíček srážka hlavou a vystřídal ho Caldaroni.Ke konci poločasu jsme měli několik akcí, ale bez důrazu a vytěžili jsme jen TK, který proměnil Forst na 3:24 a vzápětí po výkopu dostali další pětku na 3:29 v poslední minutě.

V poločase jsme udělali změny Schutz šel na mlynovku, Riegel místo Maňáka, Kašpar na křídlo, Zich na tříčtvrtku, a Šedivý místo Mazánka.

Hra ve druhém poločase se zlepšila hlavně v rozehrávce po rucku, ale opět byly chyby a ztráty míče a dostali dvě pětky s prokopem. My jsme dokázali položit jen pětku po akci roje Caldaronim a Forst dal prokop na 10:43.

Hráči vůbec nezvládli obranu ačkoliv jsme ji věnovali v přípravě nejvíce času, vázne komunikace, čištění míčů je bez větší agresivity. To co hráčům stačí v naší soutěži tady se vůbec nedá hrát.

Stínem utkání bylo v 8min druhého poločasu zranění Šmolky a jeho odvoz do nemocnice na vyšetření.Zprávu o jeho stavu se dozvíme až ráno.

Belgie nás porazila a i dobila díky svému důrazu.Několik hráčů ze základní sestavy je zraněno a tak nás nyní čeká dát mužstvo na páteční utkání dohromady.

Jiří Šťastný

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Reprezentace mládeže > Další porážka české osmnáctky na ME