Další kapitán opuští svůj národní tým

12.1.2006 Mistr světa Jason Robinson ukončil svou mezinárodní kariéru

s manželkou Amandous manželkou Amandou
s manželkou Amandou
při loňské tour British Lionspři loňské tour British Lions
při loňské tour British Lions
Jason využil své popularity i v reklamním prostředíJason využil své popularity i v reklamním prostředí
Jason využil své popularity i v reklamním prostředí
uaaaa try !!!  Jason Robinson bral utkání v dresu Anglie velmi vážně
uaaaa try !!! Jason Robinson bral utkání v dresu Anglie velmi vážně

Jason Robinson věří, že jeho rozhodnutí vzdát se mezinárodního ragby mu pomůže koncentrovat se na úspěšné tažení Sale.

Hráč, který svou pětkou pomohl Anglii k titulu mistra světa na posledním světovém poháru, potvrdil nyní svůj zářijový výrok, skončit v reprezentaci. A zdůvodnil jej potřebou trávit více času s rodinou.

V rozhovoru pro Sky Sport News Robinson přiznal, že míval po tak dlouhé době strávené s týmem Anglie velké potíže v klubu.

"Loni to bylo velmi složité být kapitánem Anglie i Sharks," říká. "Byl jsem pryč třeba na dva týdny a vrátil se pouze na poslední trénink Sale před dalším zápasem," vysvětluje.

"Bylo složité čehokoliv dosáhnout. Měl jsem pocit, že nemohu odevzdat ani jednomu týmu to co bych si přál. Teď se soustředím pouze na Sale."

Robinsonova účast posílí tým z Edgeley Parku při bojích v této sezóně. V domácí lize se přetahují o první místo s London Wasps a dobře rozjetý mají letos i Heineken Cup.

Už v lednu je nečeká nic lehkého, vždyť doma přivítají v rámci H-Cupu Gwent Dragons z Newportu a o týden později zajíždějí na hřiště Leicesteru, kde se utkají se silnými Tigers.


Rychlé křídlo věří, že dokáže udržet své spoluhráče maximálně motivované když je teď stále s nimi. Podle jeho názoru tým loni skomíral když měl tolik nejlepších hráčů v turnaji RBS Nations.

"Je dobré být tady a pomáhat spoluhráčům k dobrým výkonům i v době mezinárodních soutěží (Six Nations)," řekl pro Sky Sport.

"Minulý rok jsme neuspěli, protože jsme prohráli pět nebo šest zápasů právě v průběhu poháru šesti národů."


Robinson je tak po Umagovi druhým kapitánem, který se v krátké době nadobro zřekl národního dresu a soustředí se pouze na klubovou scénu.

(rkp)

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Další kapitán opuští svůj národní tým

právě se děje

soutěže

 načítám...