Czech Stars porazili český národní tým

20.6.2009 Czech Stars Tour 2009

Stejně jako v loňské roce tak i letos se ke svému utkání sešli Czech Stars, tým složený s bývalých reprezentantů, kteří hráli nejvyšší divizi A ME. Tentokrát byl jejich soupeřem na hřišti RC Sparta český národný tým.

V pohledné uktání pře slušnou diváckou kulisu vyhráli Czech Stars. Výběr trenéra českého národního týmu Martina Kafky se sice v úvodu ujal nadějného vedení, střední pasáž hry však jednoznačně patřila Stars.

• Česká republika XV - Czech Stars 21:28 (14:14)

diváků: 300
sled: 5:0, 7:0, 12:0, 14:0, 14:5, 14:7, 14:12, 14:14 - 14:19, 14:21, 14:26, 14:28, 19:28, 21:28

První pětka padla po pěti minutách hry, kdy prošel rozhozenou obranou Stars Michal Jirman a položil přímo pod háčko. O chvíli pozdějí překopl Milan Jirman obranu Stars a odražený míč dotírající Jan Rudolf zužitkoval ve druhou pětku české reprezentace.

czech_stars_03.jpgPo obdržených bodech se oklepali i Stars a po dovou hezkých pětkách Filipa Vacka a Jana Oswalda vyrovnali do poločasu skóre na 14:14.

Po přestávce vlétli Stars na hřiště vy vysokém tempu a zatlačili národní tým na delší dobu na jeho půli. Z tohoto tlaku získali i rozodující body. Nejprve prošel obranou přímo pod háčko Martin Pachmnan a položil třetí pětku svého týmu. Hned po té si překop lehce zpracoval Jan Rohlík a pojistil vedení Stars.

V závěru se český národní tým snažil něco z výsledkem udělat, ale obrana Stars dovolila pouze jednu pětku a to už na obrat nestačilo.

Česká republika
1 Benda, 2 Mára, 3, Heller - 4 Holovský, 5 Madry - 6 Fiala, 7 Černý, 8 Bláha - 9 Jirman, 10 Vokrouhlík - 11 ??, 12 Kolář, 13 Janíček, 14 Jursík - 15 Rudolf

Czech Stars
1 Skall (Bredler), 2 Oswald (Zachariáš), 3 Smrček - 4 Zelenka (Bredler), 5 Javůrek (Weber) - 6 Kobiashvili, 7 Vondrášek (Chalupa), 8 Buryánek - 9 Fojtík (Syrový), 10 Brabec (Frýdl) - 11 Procházka, 12 Vacek, 13 Pekárek (Jung), 14 Rohlík - 15 Krejčí