Těžká zkuška reprezentace do sedmnácti let

5.9.2007 Turnaj U17 - Loire 2007

Těžká zkuška reprezentace do sedmnácti let

Den před dlouho očekávaných Mistrovstvím světa v ragby odcestuje do dějiště mistrovství světa, Francie i početná skupina českých reprezentantů do 17 let, jež se zúčastní velkého mezinárodního turnaje v oblasti Loire.

Turnaj má velmi kvalitní obsazení a celkem diváci uvidí výběry sedmi států. Česká republika se utká v pátek na stadionu Maleval v Roanne s Irskem, ve stejné skupině se utká Výběr Loire s Anglií. Ve stejném čase, ale na stadionu Maurice Rousson ve Feurs se ve skupině B, střetnou Itálie s Walesem a Výběrem Lyonské oblasti. Skupina C bude rozehrána v Roche la Moliere a zde se potká Polsko, Skotsko a Anglie.

Již v sobotu od 14.00 hodin, v Unieux na stadionu Pierre Poty, budou sehrány závěrečné boje o konečné vítězství a umístění. Českou republiku zastupují nejlepší hráči do 17 ti let pod vedením trenérské dvojice Pavel Pala a Tomáš Bobek Černý, dále s družstvem cestuje početná skupina českých trenérů jež má za úkol vyhodnocovat předvedenou hru českého družstva, k mužstvu se připojí i francouzský expert a odborný poradce Yves Perrot, jež je zároveň oficiálním zástupcem České ragbyové unie.

Celé družstvo bude také přítomno na utkání Mistrovství světa v ragby Skotsko proti Portugalsku, které je soupeřem naší seniorské reprezentace ve skupině A, soutěže Mistrovství Evropy v ragby.

České ragby v poslední době nabývá i díky podpoře generálního partnera Komerční banky nebývalé popularity, zvláště mezi mládeží a zejména mezi děvčaty, podzimní domácí mládežnické soutěže budou velmi kvalitní, z čehož může těžit reprezentace všech mládežnických kategorií a posléze i mužů.

 

Karel Ševčík

 

Ragby CZ > Těžká zkuška reprezentace do sedmnácti let