Crusaders stále bez prohry

18.3.2006 Super 14 – 6. kolo

Novozélandští Crusaders nenašli přemožitele ani v šestém kole nejprestižnější klubové soutěže jižní polokoule Super 14. Hráči Waratahs nedali šanci nováčkovi Western Force a stále drží krok s čelem tabulky . ACT Brumbies nečekaně prohráli na stadionu desátých Blues.

• Crusaders (NZL) - Cats (JAR) 43:15

Cats měli výborný úvod, soustavným tlakem se dostali ve 12. minutě do vedení po pětce rváčka Wikuse. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat, během pěti minut otočili výsledek na 12:7 a začínali hrát svoji hru. Hosté do poločasu drželi tempo a hráli především rojem, to jediné na domácí platilo.

Po jednom z protlačovaných autů se prosadil druhořadník Cats Kleijan a vyrovnal skoré pětkou poblíž rohového praporku. Poločas 12:12

Druhý poločas vypadal úplně jinak, Crusaders svými smrtícími útoky neustále navyšovali skóre a nepustili Cats vůbec do hry. Skvělé utkání odehrál druhořadní domácích Chris Jack, který položil dvě pětky.

• Western Force (AUS) - Waratahs (AUS) 7:32

Australské derby začalo přesně podle představ trenéra Waratahs K. McKenzieho, do poločasu si jeho svěřenci vybudovali osmnáctibodový náskok. V útoku opět zářil Wendell Sailor, který velmi lehce procházel obranou domácích a nadělil domácím dvě pětky. Nováček soutěže je po šesti kolech bez bodu poslední s průměrem deseti bodů na utkání.

• Bulls (JAR) - Hurricanes (NZL) 23:26

Domácí Bulls měli rychlý začátek a po patnácti minutách vedli 13:0, Hurricanes dotáhli do poločasu skóre díky přesným trestným kopům Holwella. Po změně stran bodově odskočili domácí po hezké akci Bryana Habany. Hosté odpověděli po deseti minutách, kdy se prosadil střídající Shanon Paku.

V 62. minutě byl tedy stav 20:19, Novozélanďané začali stupňovat tempo a i přesto, že domácí trenér poslal do hry čtyři čerstvé hráče z lavičky nedokázali těsný náskok udržet. Utkání rozhodl v 77. minutě mlynář Hurricanes Andrew Hore, když využil chyby obrany domácích a položil rozhodující pětku těsně vedle háčka.

• Blues (NZL) - ACT Brumbies (AUS) 26:15

První poločas patřil zcela jasně domácím, Brumbies překvapivě nedokázali najít recept na to jak bránit velmi rychlý útok Blues. Ve druhé čtyřicetiminutovce se sice podařilo ACT položit pětku, ale Blues si s přehledem utkání pohlídali.

• Highlanders (NZL) - Sharks (JAR) 11:26

Domácí vstoupili do utkání velmi sebevědomě, jihoafričtí Sharks ovšem měli více ze hry a dařilo se jim rychle dotáhnou počáteční náskok poločas 8:8.

Jihoafričané se po změně stran dostávali čím dál častě do slibných šancí a nakonec jim trpělivost přinesla ovoce v podobě rozhodující pětky hostujícího rváčka Jacquese Botese

• Stormers (JAR) - Cheetahs (JAR) 25:31

Nováček soutěže Cheetahs opět prokázali svoji sílu a stadionu Stomers, od počátku utkání si vybudovali náskok, který bez problémů udrželi až do konce utkání.