Crusaders obhájili trofej Super 14

27.5.2006 Super 14 – finále

foto: Getty Imagesfoto: Getty Images
foto: Getty Images
foto: Getty Imagesfoto: Getty Images
foto: Getty Images
foto: Getty Imagesfoto: Getty Images
foto: Getty Images

Cantenbury Crusaders se podruhé stali nejlepším klubovým celkem jižní polokoule. Po vítězství v základní části dokázali stejně jako loni porazit všechny soupeře i v play-off. Ve finále na Jade Stadium porazili v husté mlze Hurricanes a získali tak šestou trofej série Super.


Super 14 - finále

  • Crusaders (NZL) - Hurricanes (NZL) 19:12 (6:3)

 
Utkání však nespadalo do kategorie běžných. Těsně před výkopem padla na setmělý Christchurch hustá mlha, která se nevyhnula ani křižácké pevnosti. A tak se diváci na stadionu mohli chvílemi jen domnívat, co se na hrací ploše děje.

Ani z televizních záběrů však nebylo vždy jasné, který z týmů útočí, a tak se komentátoři častokrát měnili do role vypravěčů.

Zápas byl však velmi vyrovnaný a bylo jasné, že v něm příliš bodů padat nebude. Obě mužstva se střídala ve vedení zásluhou trestných kopů, na straně domácích proměnil 4 Daniel Carter, za hosty se trefil jedenkrát Weepu, Holwell a dvakrát hrdina semifinále, střídající Jimmy Gopperth.

Větší rozdíl mezi oběma stranami vytvořil svou pětkou až čerstvý reprezentant All Blacks, 3/4ka Casey Laulala, který prošel obranou po pětimetrovém mlýnu, díky čemuž naběhl ve skóre konečný sedmibodový rozdíl.

(swa & petrovice.rugby.cz)

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Crusaders obhájili trofej Super 14

právě se děje

soutěže

 načítám...