Crusaders kráčí za obhajobou

8.4.2006 Super 14 – 9. kolo

Peter Hewat (vlevo) hrál na podzim v PrazePeter Hewat (vlevo) hrál na podzim v Praze
Peter Hewat (vlevo) hrál na podzim v Praze

V devátém kole nejprestižnější soutěže jižní polokoule Super 14 porazili v repríze loňského finále novozélandští Crusaders australský tým Waratahs a jsou stále bez porážky. Nováček soutěže, jihoafričtí Cheetahs, museli po čtyřech vítězných kolech spolknout hořkost porážky na stadionu ACT Brumbies v Canbeře.

• Crusaders (NZL) - Waratahs (AUS) 17:11

Repríza loňského finále měla velmi podobný průběh Crusaders se rychle ujali vedení, které už do konce utkání nepustili. Novozélanďané jsou jediným týmem, který letos ještě Super 14 neprohrál.

• Highlanders (NZL) - Western Force (AUS) 25:22

Force začali utkání výborně, do poločasu vedli 8:15 a začínali pomýšlet na první vítězství. Po přestávce se však projevila zkušenost Highlanders, kteří divákům předvedli dokonalý obrat.

• Chiefs (NZL) - Bulls (JAR) 26:26

Domácí Chiefs prohrávali ve 43. minutě to bylo 8:26 a vypadalo to na ztrátu bodů. Tým se však po četném vystřídání vzchopil a dokázal skóre vyrovnat.

• Blues (NZL) - Stormers (JAR) 32:15

Utkání prakticky rozhodlo rozmezí 50.-60. minuty, kdy rozhodčí dal dvě žluté karty hostům a poslal je do dvojnásobného oslabení. Domácí toho dokonale využili a zaslouženě zvítězili.

• ACT Brumbies (AUS) - Cheetahs (JAR) 53:20

Poločas 18:13 vypovídal o vyrovnané hře, po přestávce ovšem australané několikrát oběhli obranu hostí a skóre začalo narůstat. V posledních dvaceti minutách položili Brumbies čtyři pětky.

• Cats (JAR) - Queensland Reds (AUS) 16:23

Cats vedli po úvodních čtyřiceti minutách o tři body 16:13, po změně stran však přestali hrát a dobře rozehrané utkání ztratili.