Corne Krige ve sporu se SARFU kvůli výběru trenéra

23.2.2004

Corne Krige v akciCorne Krige v akci
Corne Krige v akci

Někdejší kapitán jihoafrické reprezentace Corne Krige v pátek zaútočil na Jihoafrickou ragbyovou federaci (SARFU) kvůli výběru nového trenéra.

„Jakkoliv Arthroba Petersena (předsedu výboru) uznávám, nerozezná dobrého trenéra od špatného,“ napsal Krige ve svém týdenním sloupku v novinách Die Burger, které vycházejí v afrikánštině.

Trenérem jihoafrického „A“ mužstva byl před týdnem jmenován relativně neznámý kouč výběru do 21 let Jake White.

„Považuji za svou povinnost upozornit na věci, o kterých se ostatní hráči bojí hovořit,“ napsal Krige, který z mezinárodního ragby odešel v lednu a se SARFU nemá uzavřenou smlouvu.

Krige je čtvrtým klíčovým hráčem Jihoafrické republiky, který odstoupil po prohraném čtvrtfinále na mistrovství světa 2003. Trenér Rudolf Straeuli, generální ředitel Rian Oberholzer a prezident svazu Silas Nkanunu na své funkce rezignovali v prosinci.

„Hráči nemohou vždy mluvit otevřeně, protože si chtějí udržet místo v týmu nebo se obávají neprodloužení kontraktu,“ uvedl Krige.

„V procesu výběru nového trenéra panoval od začátku hrozný zmatek. Hráčů se nikdo neptal na to, kdo by měl být v užším výběru, přestože vědí, kdo je a kdo není dobrý trenér. Šokovala mě také skladba technického výboru, který vedl pohovory s jednotlivými kandidáty. Pak jsem také zaslechl, že Jake White pomáhal technickému výboru s přípravou některých otázek, jež pak pokládali kandidátům na trenéra.“

Krige, který v pátečním zápase Stormers na Super 12 proti Cats v Ellis Parku vedl své mužstvo jako kapitán, rovněž Jihoafrický svaz napadl za jeho neochotu uzavřít smlouvy s hráči.

„Jen dva hráči ze třicetičlenného týmu z mistrovství světa mají uzavřené smlouvy,“ řekl.

„Jsme snad jediná země na světě, která je v této situaci. Každý hráč, jemuž je nabídnuta tříletá smlouva mimo JAR, by měl nabídku opravdu zvážit, protože je to jediné rozumné řešení, které může udělat.“

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Corne Krige ve sporu se SARFU kvůli výběru trenéra

právě se děje

soutěže

 načítám...