Cheetahs porazili Hurricanes

5.3.2006 Super 14 – 4. kolo

Os du Rant - Cheetahs foto:Rugbyrugby.comOs du Rant - Cheetahs foto:Rugbyrugby.com
Os du Rant - Cheetahs foto:Rugbyrugby.com

K velkému překvapení došlo ve středu Jihoafrické republiky, kde Cheetahs porazili vedoucí tým Super 14 Hurricanes. Crusaders po nevýrazné první půli vyprovodili ze hřiště Blues devětadvacetibovým rozdílem. Waratahs ukázali sílu svého útoku, který přehrál jihoafrický tým Sharks.

• Cheetahs (JAR) - Hurricanes (NZL) 27:25

Vedoucí tým Hurricanes na hřišti nováčka nezačal špatně a ujal se rychle vedení, které si udržoval prakticky až do 65. minuty. Domácí jsou ve své úvodní sezóně v prestižní Super 14 velice silní a dokázali utkání v posledních minutách otočit.

• Chiefs (NZL) - Queensland Reds (AUS) 35:17

Cheifs si vytvořili do poločasu patnáctibodový náskok a ten si prakticky udržovali až do konce utkání. Australané letos ještě nevyhráli a patří jim prozatím předposlední příčka.

• ACT Brumbies (AUS) - Cats (JAR) 28:7

Brambies v hlavním městě Austrálie porazili Cats, velmi přesvědčivě. Po utkání se zhrozil trenér hostí když se dozvěděl že jeho svěřenci měli neuvěřitelných čtyřicet špatných skládek.

• Waratahs (AUS) - Sharks (JAR) 31:16

Waratahs trestali v první půli za pomocí přesných trestných kopů Petera Hewata hrubé chyby obrany Sharks. Ve druhé čtyřicetiminutovce se prosadil i velmi rychlý útok Tah´s, který třemi pětkami rozhodl utkání.

• Crusaders (NZL) - Blues (NZL) 39:10

Souboj dvou novozélandských týmů začal lépe pro Blues, kteří vedli po 11. minutách 0:10. Crusaders se nedokázali dostat v první půli vůbec do hry a srovnali skóre je pomocí trestných kopů.

Druhý poločas vypadal zcela jinak loňský vítěz dokonale rozebral obranu Blues a zvítězil poměrně vysokým výsledkem.

• Stormers (JAR) - Highlanders (NZL) 15:30

Jihoafrický tým pomýšlel v tomto utkání na vítězství, hosté však předvedli vynikající soustředěný výkon a získali důležité body.