Čeští veteráni kandidují na pořádání vrcholné ragbyové události v Evropě

7.2.2012 tisková zpráva

Čeští veteráni kandidují na pořádání vrcholné ragbyové události v Evropě

Sdružení českých rugbyových veteránů, které je jedním ze zakládajících členů organizace evropského veteránského ragby EGOR (European Golden Oldies Rugby), usiluje o získání pořadatelství oficiálního Festivalu EGOR, který je největší akcí evropského veteránského ragby, pro rok 2013.

Tento vrcholný podnik se pořádá každé dva roky vždy v jiné zemi a v roce 2013 se bude konat jeho již 12. ročník. Kromě Prahy usilují o pořadatelství dvě města z ragbyově nejvyspělejších zemí, takže pozice Prahy nebude při konečné volbě jednoduchá.

Z tohoto důvodu vyslal výkonný výbor EGOR na inspekční cestu do Prahy svou delegaci ve složení Dave McDonald - prezident EGOR, Matthias Schenker - sekretář a Werner Czerny - člen výkonného výboru, aby prověřila stav připravenosti kandidátského města Prahy pro pořádání události takového významu.

P1010038_4web.jpgEvropských veteránských festivalů se totiž obvykle účastní třicet až čtyřicet týmů představujících 1000 a 1500 individuálních účastníků a v případě úspěchu pražské kandidatury by se tak jednalo o zdaleka největší ragbyovou akci u nás.

V rámci pobytu delegace EGOR se uskutečnila řada významných jednání, během nichž kandidatuře Prahy vyjádřili výslovnou podporu Magistrát hl. m. Prahy, organizace pro podporu turistiky CzechTourism, Prague Convention Bureau, České aerolinie jako oficiální dopravce a Česká rugbyová unie a kluby RC Mountfield Říčany a RC Sparta Praha, na jejichž hřištích by se festival konal.

Magistrát 03_4web.jpgVýznamnou měrou pomohly s pobytem a jednáním delegace v Praze hotely Marriott a Yasmin.

Tým Old Boys Praha slaví v roce 2013 dvacet pět let své existence a pořádání festivalu by

tak proběhlo v rámci oslav tohoto čtvrtstoletého výročí. Rozhodnutí o volbě pořádajícího města 12. Festivalu EGOR 2013 by mělo padnout do konce měsíce února t.r.

Ragby CZ > Čeští veteráni kandidují na pořádání vrcholné ragbyové události v Evropě

právě se děje

soutěže

 načítám...