Čeští ragbisté začali hrát před 10 000 diváky

26.11.2002 Cherry Pickers – Česko 43:49 (14:42)

Reprezentační tým Česka odehrál v neděli na stadionu RC Gloucesteru benefiční utkání s britským výběrem Cherry Pickers. Výtěžek z utkání půjde ve prospěch pražského klubu Slavie Praha. Klub, jak víme, v srpnu postihla ničivá povodeň a veškeré ragbyové zázemí vzala voda nebo pokrylo bahno.

GLOUCESTER (24.11.2002): Cherry Pickers – Česko 41:49 (14:42)

Tomuto utkání předcházel zápas RC Gloucester – R.C. Leeds, jehož výsledek 28:10 ve prospěch domácích borců, upevnil vedoucí postavení vítězů v tabulce Premiere League. Leeds je i po porážce stále druhý. Tím se vysvětluje vysoká návštěva diváků, kteří většinou zůstali i na pozápas, ve kterém bývalí britští profesionální hráči nastoupili proti nejsilnějšímu výběru Česka.

„Zápas se hrál za neustálého střídání asi 30 hráčů soupeře, v jehož řadách byli i někteří bývalí reprezentanti Anglie a Skotska. Ke konci utkání, jak bylo domluveno, nastoupili za Česko rovněž hráči z pražského celku Barbarians, kteří zájezd a benefiční utkání spoluorganizovali, neboť na zničeném hřišti Slavie v Praze v Tróji hráli rovněž hráli. Výsledek zápasu však nebyl důležitý. Diváci oceňovali rychlé tempo zápasu, parádní ragbyové zákroky a akce na obou stranách a co možná bylo také důležité, že někteří z diváků, s nimiž jsme mluvili po utkání, se přiznali, že před návštěvou listovali v atlase světa. Utkání a krátké soustředění před utkáním v Anglii částečně posloužilo k přípravě před očekávaným startem v A skupině ME, jež začíná už v únoru příštího roku,“ podotkl trenér Česka Jiří Šťastný.

Body Česka: Kafka (P,7KP) 19, Jágr (3P) 15, Vondráček (P)5 , Macháček (P)5 , Rohlík (P) 5.

Někteří reprezentanti a účastníci doprovázející turistické výpravy složené s českých ragbyových odborníků si navíc koupili lístky na utkání současné světové ragbyové špičky Anglie – JAR 53:3, které mohli sledovat přímo v dějišti utkání na stadiónu na předměstí Londýna, kam se v ten den vešlo přes 75 000 diváků. „Byl to zážitek, na který dlouho nezapomenu. V hledišti byli příznivci obou týmů a skvělá atmosféra. Kdyby alespoň na naše utkání přišla jen desetina z těch 75 000 diváků, to bychom potřebovali, “ povzdychl si jeden ze současných nejlepších hráčů českého reprezentačního týmu Jan Žíla, který podobný zápas na vlastní oči ještě neviděl.

Největší užitek z ragbyového zájezdu však přinesl Slavii Praha, které před odečtením nákladů může benefiční akce přinést odhadem několik tisíc liber, jak poznamenaly stránky na webu anglického klubu. "Přesně to budu vědět asi za 14 dní," upřesňuje vedoucí výpravy Milan Rázga.

"Bezpečně zatím vím, že máme 500 liber, které přivezl ze svého anglického klubu Láďa Vondrášek," dodal Milan Rázga.

Místní tisk, konkrétně dva místní deníky vycházející v Gloucesteru,

přinesly větší reportáže doplněné fotografiemi z utkání ze zápasu českých ragbistů s výběrem domácích hráčů.

Rozčarovaní ze zájezdu měli někteří hráči i pozorovatelé, kteří zápas v Gloucesteru nepovažovali za vrchol přípravy před zápasy Evropského poháru na jaře 2003. " Podle všeho se předpokladá, že národni tým nyní vlítne na Rumunsko, Gruzii a dalši celky s obvyklým dvoudennim soustředěním před zápasem a dá jim co pro to. Já o tom zase tak přesvědčený nejsem. Dokonce i takový pseudozápas, jakým určite ten proti Cherry Pickers byl, odhalit množstvi našich nedostatků, pramenících především z nesouhry hráčů. Neni divu - skoro každý hráč je z jiného klubu, navyklý na rozdílný způsob hry jak v útočné, tak v obranné fázi. Pokud však chceme vyvinout nějaký herní systém vlastni reprezentaci, je třeba spolu být častěji než jednou za půl roku. Vždyť před zápasem v Anglii se tým naposledy sešel v květnu v Holandsku!!!" míní jeden z nejzkušenějších borců Ladislav Vondrášek na stejném webu v rubrice FÓRUM.

K němu se připojuje i trenér reprezentace Jiří Šťastný, jehož příspěvek si přečtete na webu. "První prosincový víkend se sejdu s předsedou Unie Brunem Kudrnou a musíme si upřesnit přípravu na A skupinu ME, která zatím není nejlepší. Pokud nebudeme mít lepší podmínky, je třeba zvážit, zda je vhodné tuto nejvyšší evropskou soutěž vůbec hrát," dodává kouč reprezentace Šťastný.

Sledujte stále tuto zprávu, budu tam přidávat další informace.

Poslední aktualizace 30.11.2002 ve 17.00 hodin

Zdroj: vlastní

Edituje Petr Skála

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Čeští ragbisté začali hrát před 10 000 diváky

právě se děje

soutěže

 načítám...