Čeští ragbisté odlétají do Portugalska

4.3.2003 účast útočníka Martina Jágra nejistá

Praha - Na svůj historicky první zápas v elitní skupině A Mistrovství Evropy odlétají dnes čeští ragbisté pod vedením Jiřího Šťastného do Portugalského Lisabonu. Pokud chtějí vyhrát, čeká je nelehký úkol, jelikož Portugalci jim poslali vizitku v podobě dvou vítězství nad favority této soutěže, týmy Gruzie a Rumunska.

K výpravě se na místě přidají krajánci Vondrášek z Anglie, "Španělé" Karel Pekáček a Kafka, "Francouzi" Rohlík, Šuster, Rapant, Macháček a Martin Pekáček, stejně tak jako trenér Michel Bernardin.

"O Portugalcích toho moc nevíme, česká Unie nám nedodala videokazetu ze žádného zápasu, kteří Portugalci odehráli." říká Michel Bernardin. "Soustředíme se na vlastní hru, máme dostátek informací z lednového soustředění v Narbonne".

Rugby.cz alespoň vyzpovídalo gruzínského kapitána Levana Tzabadzeho, který ač pro zranění v lisabonu sám nehrál, má s Portugalským ragby zkušenosti: "Portugalci rozhodně nejsou fyzickým týmem. Co se týká například váhy mlýna, jsou vždy v nevýhodě. Ovšem mají výbornou organizaci hry a zejména doma hrají s obrovským nadšením."

Dobrá zpráva přišla z Prahy, odkud druhořadník Jan Žíla odletí do Lisabonu v pátek.

Křídelní útočník Martin Jágr se omluvil ze zápasu vzhledem ke svým klubovým povinnostem. "Máme před sebou nejdůležitější zápas sezóny v Aurillacu a trenér se vyjádřil v tom smyslu, že pokud odletím, moje budoucí působení v týmu Toulonu bude ohroženo." sdělil rugby.cz Martin Jágr.

Zápas v Lisabonu začíná v neděli v 15 hodin.

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Čeští ragbisté odlétají do Portugalska

právě se děje

soutěže

 načítám...