Český tým vstupuje do Mistrovství Evropy

4.2.2005 Soustředění v jižní Francii začíná již tuto neděli

Španělsko: po vítězném zápase doma 16:6 (2004)Španělsko: po vítězném zápase doma 16:6 (2004)
Španělsko: po vítězném zápase doma 16:6 (2004)
Portugalsko: Utkání doma (2004)Portugalsko: Utkání doma (2004)
Portugalsko: Utkání doma (2004)
Ukrajina: doma jsme je dvakrát porazili (2001)Ukrajina: doma jsme je dvakrát porazili (2001)
Ukrajina: doma jsme je dvakrát porazili (2001)
Rusko: vítězství (2004)
Rusko: vítězství (2004)
Gruzie: V Tbilissi byli domácí nad naše síly
Gruzie: V Tbilissi byli domácí nad naše síly

Po zimní přestávce se naše reprezentace začíná naplno připravovat na tři důležitá jarní utkání v rámci Mistrovství Evropy. Český tým, poskládaný většinou z domácích amatérů má ve skupině plně profesionální týmy.

V sobotu odjíždí širší kádr reprezentace na týdenní soustředění do jižní Francie. Kromě tréninků sehraje reprezentace dvě přátelská utkání.

Nový trenér Christian Gallonier (45) připravil pro hráče zajímavý program. Ve středu budou naši trénovat s klubem RC Toulon, který momentálně vede ProD2, a hraje v něm česká hvězda Martin Jágr, a v pátek se naši střetnou s výběrem Cote´d Azur.

Soustředění se bohužel nemohou zúčastnit všichni hráči, kteří v reprezentaci působí dlouhodobě. I tak se trenérům podařilo pro přípravu vybrat zkušené i nové nadějné hráče.

Poslední dvě přípravy pod vedením M. Bednardina byly ve Francii v Narbonne a v St. Nazaire velmi kvalitní a přínosné. Zahraniční hráči si ve svých ligách letos vedou nad míru dobře. Doufejme tedy, že naše reprezentace dokáže některé z těžkých utkání vyhrát.

Program ME:

ČR - Rumunsko, předehráno již v listopadu 2004

Předehraný listopadový zápas nového ročníku ME-FIRA-AER, který naši prohráli s Rumunskem 14:38, ukázal kde má náš tým ještě slabiny a kde jsme po dvou letech udělali pokrok a dokázali se vyrovnat soupeřům z ragbyově vyspělejších zemí.

Portugalsko - ČR, 26.2., Lisabon

Naše reprezentace začíná další souboje ve skupině A Mistrovství Evropy v sobotu 26.2. v Lisabonu s Portugalskem. Poslední dva souboje s tímto soupeřem měli rozdílný charakter. V prvním utkání naše reprezentace prohrála s Portugalskem poměrně vysoko 43:10.

Nutno dodat, že utkání z našeho pohledu ovlivnil v druhém poločasu rozhodčí Mallon z Holandska, který našemu týmu udělil přísně tři žluté karty. Odveta se našim doma povedla, k ještě větší radosti však chyběl vítězný konec. Prohra 8:13 byla pro nás s pozdějším vítězem celého turnaje velkým povzbuzením pro další utkání. Ukázali jsme, že dokážeme hrát i s těžkými soupeři vyrovnané utkání.

ČR - Ukrajina, 12.3., Praha

Druhé naše utkání sehrajeme doma v sobotu 12.3. na Tatře Smíchov s Ukrajinou. Toto utkání je pro nás klíčové. naší povinností je vyhrát nad nováčkem naší skupiny a zajistit si tak účast v této elitní soutěži v roce 2007- 2008. Poslední dva souboje s Ukrajinou sehráli naši v roce 2001, obě utkání byla pro nás vítězná.

ČR - Rusko, 19.3., Říčany

O týden později 19.3. sehraje naše reprezentace utkání v Říčanech s Ruskem. Naši nemohli dlouho těžkého soupeře z východu porazit. Podařilo se jim to až v létě 2003, kdy překvapivě lehce přehrála naše útočná řada Ruského soupeře. Překvapivým domácí vítězstvím 27:13 náš národní tým si jako nováček soutěže vydobyl uznání ostatních soupeřů.

Gruzie - ČR, 11.6., Tbilissi

V létě 11. června čeká naše hráče poslední soupeř Gruzie. V divizi A jsme s nimi sice dvakrát prohráli, ale druhé utkání v Tbilissi před vynikající diváckou kulisou ukázalo, že i s takovým soupeřem jako je Gruzie se dá uhrát dobrý výsledek.

Jarní sezónu reprezentace uzavře přátelským utkáním s Oxfordskou Univerzitou v sobotu 18.6. 2005

Nominace reprezentacena na soustředění:

 • Pilíři: Jiří Skall (Sparta Praha), Roman Šuster (St. Nazaire, Francie), Pavel Hocke (Tatra Smíchov), Zbyněk Šroubek (Slavia Praha), Jan Benda (Sparta Paraha), Pavel  Szöcz (Slavia Praha)
  omluveni: Pavel Šťastný (L´Isle Jourdain, Francie), Jan Kubálek (Říčany)
 • Mlynáři: Lukáš Rapant (St. Nazaire, Francie), Jan Oswald (Tatra Smíchov)
  omluven: Pavel Indrák (Pwllheli, Wales), Lukáš Hudrment (Slavia Praha)
 • 2. řada: Josef Weber (Dragon Brno), Štěpán Obr (Říčany), Robert Voves (St. Nazaire, Francie), Miroslav Němeček (RFC Bracknell, Anglie)
  omluven: Jan Kůrka (Bordeaux-Begles)
 • 3. řada: Ladislav Vondrášek (RFC Bracknell, Anglie), Vlastimil Mádry (Praga), Josef Bláha (Říčany), Jiří Buryánek (Dragon Brno), Patrik Leroch (Havířov)
  omluveni: Jan Žíla (Tatra Smíchov), Jan Macháček (Slavia Praha), Martin Pekáček (SK Zlín)
 • Spojky: Pavel Syrový (Praga), Vítězslav Dosedla (Dragon Brano), Martin Kafka (Metro-Racing, Francie)
 • Tříčtvrtky: Martin Pekárek (Říčany), Petr Okleštěk (Sparta Praha)
   3. Pavel Vokrouhlík ( Sparta Praha)
  omluveni: Antonín Brabec (Tatra Smíchov), Pavel Čamrda (Říčany), Tomáš Nevický (Říčany), Pavel Vokrouhlík ( Sparta Praha)
 • Křídla: Martin Jágr (Toulon), Zdeněk Žák (Praga), Václav Jursík (Sparta Praha), Michal Schlanger (Petrovice)
  omluven: Jan Rohlík (St.Nazaire)
 • Zadáci: Tomáš Krejčí (St. Saturnin), Jaroslav Tomčík (Havířov), Jan Rudolf (Petrovice)
  omluven: Filip Vacek (Tatra Smíchov)
 • Realizační tým
  Jiří Livers - manager týmu, výkonný ředitel
  Christinan Galonier - hl. trenér
  Josef Fatka - as. trenéra
  Marek Švíř - kustod
  Václav Dvořák - masér  

Marek Švíř

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Český tým vstupuje do Mistrovství Evropy

právě se děje

soutěže

 načítám...