Český tým myslel na vítězství

6.3.2004 Naši reprezentanti ve skupině A mistrovství Evropy jen těsně podlehli Portugalcům

Český tým právě nastoupil k utkání s PortugalskemČeský tým právě nastoupil k utkání s Portugalskem
Český tým právě nastoupil k utkání s Portugalskem
"Válečná porada""Válečná porada"
"Válečná porada"
I přes kvalitní výkon se nám nepodařilo zvítězitI přes kvalitní výkon se nám nepodařilo zvítězit
I přes kvalitní výkon se nám nepodařilo zvítězit

Český tým po sympatickém výkonu prohrál s Portugalskem v skupině A mistrovství Evropy těsně 8:13 a ani na popáté se nám nepodařilo zdolat soupeře z Pyrenejského poloostrova. Utkání  se hrálo na promrzlém terénu, který byl však za současných klimatických podmínek v dobrém stavu.

Portugalci začali tlakem, ze kterého ovšem díky několika neproměněným trestným kopům Malheira nebyl žádný bodový úspěch. Herní převahu našeho soupeře v prvních pětadvaceti minutách narušily pouze dvě hezké akce v 9. minutě kdy se nejprve po pravém křídle snažil uniknout Žák a v zápětí na levé straně Kafka, avšak kýženého úspěchu jsme se nedočkali. Našim reprezentantům se nedařilo především v mlýnech a v zahrávání autů, kde nás soupeř jednoznačně přehrával, naštěstí jsme dobře bránili a nedovolili soupeři skórovat, a ani v rojích se nedařilo tak jak by si trenér představoval. Časté ofsaidy dávaly soupeři možnost provádět trestné kopy, které naštěstí neproměňoval.

Když už jsme se dokázali vymanit z tlaku, tak udeřilo! Ve 35. minutě si Aguilar předkopl míč a položil první pětku zápasu. Následný kop Portugalci opět nedali. O pět minut později jsme dokázali snížit na rozdíl dvou bodů zásluhou dropu Brabce.

Druhý poločas jsme začali aktivně. V 51. minutě unikal po křídle Rohlík, ale hosté ho stačili na poslední chvíli zastavit. O čtyři minuty později jsme se však dočkali! Z další povedené kombinační akce na jejímž konci byl po přihrávce Němečka Rohlík, který položil první pětku českého týmu. Následný kop Kafky skončil bohužel jen na tyči.

Z vedení se Češi radovali ovšem jen pět minut. Po tlaku Portugalců zakončil akci položenou pětkou Cunha. Soupeř pokračoval v neproměňování trestných kopů, kterých zahrával jednoznačně více než náš tým. O pět minut později jsme promarnili velikou šanci dostat se znovu do vedení. To když si Brabec netakticky pokopl míč, místo protažení akce na útok.

V poslední minutě zápasu dal definitivní podobu výsledku Grenho, když proměnil trestný kop.

Hezkým gestem pořadatelů je, že z každé vstupenky darují 20 korun do Petrovic. Utkání sledovalo asi 500 diváků, což je na mrazivé počasí velice slušná návštěva.

„Jsem hrozně zklamaný, že jsme prohráli, nasazení hráčů bylo dobré a za zápas se nemusíme stydět,“ řekl hrající trenér českého celku a pokračoval: „Měli jsme jedinečnou možnost vyhrát! Rozdíl obou týmů ve hře nebyl takový jaký je rozdíl ve světovém žebříčku v němž jsou Portugalci daleko před námi. O výhru jsme se připravili sami několika nedůslednostmi a myslím že ani rozhodčí nám nepomohl, ale s tím se nedá nic dělat,“ dodal Jan Macháček, který pochválil především Jágra, Vondráška, Pekárka, Rohlíka a v obraně Šustra s Rapantem. Jeho protějšek Tomaz Morai byl spokojen s výhrou, méně s předvedenou hrou svých svěřenců. „Nehráli jsme tak dobře, ale hlavně že jsme uspěli, český celek se však za rok od našeho posledního souboje hodně zlepšil. Na rozdíl od nás byl také asi nespokojen s výkonem rozhodčího,“ řekl Morai.

Výsledek: Česká republika – Portugalsko 8:13 (3:5) Body: Rohlík 5, Brabec 3 - Aguilar a Cunha po 5, Grenho 3. Rozhodčí: Mallon (Niz.). Diváci: 500.

Tabulka skupiny A ME po osmi kolech:

1. Portugalsko 8 7 0 1 191:143 22 2. Rumunsko 7 6 0 1 221: 62 19 3. Gruzie 7 3 1 3 143:113 14 4. ČR 7 2 0 5 116:234 11 5. Rusko 6 2 0 4 144:123 10 6. Španělsko 7 0 1 6 64:134 8