Český národní tým vyhrál přesvědčivě nad Honkongem

17.12.2009 Hongkong Tour 2009

Zoom galleryVe středu 16. prosince odehrál v Synot Tip Aréně český národní tým své poslední letošní utkání. Po dobrém výkonu porazili svěřenci trenéra Martina Kafky reprezentaci Hongkongu o dvanáct bodů.

Utkání bylo zároveň velkou rozlučkou s šesticí hráčů, kteří zakončili svou skvělou reprezentační kariéru. Ladislav Vondrášek, Jan Macháček, Jan Žíla, Pavel Syrový, Jan Oswald a Antonín Brabec, předvedli divákům ve svém poslední utkání výkon, který se musel líbit.

Vítězství nad asijským soupeřem, se zcela jistě promítne i do světového žebříčku, kde jsou oba týmy v těsném sousedství.

P: Shin Yu

Před necelou dvoutisícovkou diváků nastoupili Češi hned v úvodu ve velkém stylu. Po kombinaci na středu hřiště prošel obranou pilíř Jan Benda, přesnou přihrávkou uvolnil Petra Oklešťka a ten lehce položil první pětku utkání přímo pod háčko.

Soupeř se po obdržených bodech oklepal a začal přesouvat hru ze strany na stranu. To však na Čechy neplatilo, protože skvěle organizovali obranu a zahušťovali prostor.

Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery

Deset minut před poločasem se dostali ke slovu opět Češi. Výborně hrající Pavel Vokrouhlík našel přesným překopem na křídle Michala Jirmana a ten ukázkovým způsobem prošel přes dva obránce až do pětkoviště.

Hráči Hongkongu zaostávali v rojové hře a toho dokázal zkušený český tým využít. V závěru poločasu se dostal český roj dva metry od pětkoviště Hongkongu. Soupeř však obětavě dvouminutový tlak ubránil a tak zůstalo poločasové skóre na 14:0.

Po změně stran se snažili hráči z asijského kontinentu o rychlou hru, která by mohla rozhodit kompaktní obranu Čechů. To se hostům z časti i dařilo, ale chyběl jim vetší důraz při slibné šanci.

Dvacet minut před koncem utkání se to po dlouhém dobývání soupeři povedlo. Po několika fázích na pravé straně prošel obranou střídající Robertson a uvolnil Shina Yu, který bezpečně položil první pětku soupeře.

Kopáči Hongkongu tentokráte neměli den a po dvou nepovedených trestných kopech neproměnili ani šanci z kopu po pětce.

Hlavní trenér Martin Kafka poslal na závěr utkání do hry celou lavičku, která hru opět oživila. Češi měli ještě dvě velké šance k položení pětky. V obou případech však chyběl kousek štěstí.

Jasné vítězství českého týmu podtrhl kopáč Pavel Vokrouhlík, který těsně před konce zvýšil náskok na 17:5.

Hráč utkání

Ve vynikající formě se představil Pavel Vokrouhlík, který nejen kvalitně organizoval hru útoku, ale také sám připravoval útočné pozice pro své spoluhráče. Vyjmečný výkon předved v obraně, kde doslova likvidoval jednoho soupeře za druhým. Svůj výkon korunoval svou kopací technikou.

Moment utkání

Ve 30. minutě český tým zaměstnal soupeře rojovou hrou. Pavel Vokrouhlík našel šikovným překopem na křídle Michala Jirmana a ten položenou pětkou zvýšil náskok na 14:0. Soupeř byl po inkasovaných bodech hodně rád, že do poločasu nedostal další pětku.