Český národní tým vybojoval vítězství nad Polskem

9.10.2010 ME Divize 1B

Úspěšný vstup do nového cyklu ME Divize 1B si připsal Český národní tým, který v sobotu 9. října po dobrém výkonu porazil o pět bodů Polsko. Po vyrovnané první půli si Češi vypracovali náskok, na který už Poláci nedokázali reagovat.

TK: Vokrouhlík 2 TK: Chartier

Český tým vlétl do utkání ve vysokém tempu a podařilo se mu zatlačit Polsko na jeho vlastní půli. Z tohoto tlaku však body nepadly. Soupeř počáteční tlak udržel a podařilo se mu po deseti minutách přejít do souvislejšího útočení.

Polsko poprvé zahrozilo kolem dvacáté minuty, kdy sice zaneslo míč do našeho pětkoviště, ale nepodařilo se mu položit ho na zem. Pět minut před přestávkou zachytil naší rozehrávku útočkík Polska Hotowski a sprintem přes celé hřiště oveřel skóre první pětkou utkání.

Odpověď Českého týmu na sebe nenechala dlouho čekat. Po dobře zahraném autu a několika rychlých fázích v dvaadvacítce soupeře prošel obranou Petr Okleštěk a položil první pětku domácích. Následným kopem po pětce Pavel Vokrouhlík vyrovnal na poločasových 7:7.

Po přestávce začalo Polsko čím dál více hrát proti pravidlům  a toho dokázal využít český kopáč Pavel Vokrouhlík, který po dvou uspěšných trestných kopech poslal domácí tým do vedení 13:7.

Polsko hrálo velmi fyzicky náročné ragby, Český tým se to dobře připravil, dobrá obrana byla základem k následnému úspěchu. Dvacet minut před koncem se Polsko dotáhlo po úspěšném trestném kopu na rozdíl tří bodů.

Rozhodnutí padlo v samotném závěru zadák Jan Rohlík si naběhl do přihlávky, vystihl zaváhání hostí a položil druhou pětku Čechů. Kop po pětce střídající Petr Čížek proměnil a Češi vedli 20:10.

Z následující akce dokázal soupeř položit rychlou pětku to však už na obrat nestačilo a tak si připsal český národní tým velmi důležité vítězství v úvodu ME divize 1B

sestava České republiky

1 Šuster (c), 2 Kutil (Průša), 3 Šťastný (Benda) - 4 Holovský, 5 Voves - 6 Madry, 7 Procházka, 8 Černý - 9 Roche, 10 Vokrouhlík (Čížek) - 11 Schlanger (Sulamanidze), 12 Okleštěk, 13 Klář, 14 Jirman - 15 Rohlík

30.04.2011Moldavsko - Holandsko

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Český národní tým vybojoval vítězství nad Polskem