Český Francouz Yves Perrot slaví 70

17.4.2013 lidé v českém ragby

V historii českého ragby se objevilo několik francouzských trenérů, kteří se snažili českému ragby pomoci. V nedávné minulosti například M. Bernardin, CH. Galonier a CH. Gajan, kteří působili jako trenéři českého národního týmu. Žádný z nich však za sebou nezanechal tak výraznou stopu, jako „malý kníratý francouz“ Yves Perrot, který dlouhá léta pracuje v Comite du Lyonnais, se věnuje rozvoji české ragbyové mládeže, a který v těchto dnech slaví významné životní výročí – 70 let.

dg2212040_kopie_kopie.jpg

Yves Perrot navázal s českým ragby užší kontakt díky Janu Kudrnovi již v roce 1987, který ho oslovil v Praze na mládežnickém turnaji kadetů „O šišku Mladého světa“, kterého se Yves. Perrot zúčastnil se svým týmem z Roche La Moliére.

dg0409140_kopie.jpgObjevil v něm skvělého člověka, ragbistu, pedagoga a získal ho pro spolupráci na rozvoji českého ragby. Yves Perrot již od roku 1998 každoročně pracuje na letních kempech mládeže v České republice jako metodický vedoucí a školitel.

Kromě mladých ragbistů vzdělával také české trenéry, pro které jsou jeho rady a zkušenosti dodnes k nezaplacení. Yves Perrot byl také členem realizačních týmů reprezentace České republiky U18, U 19 a U20 v letech 2001 – 2011.

Yves Perrot má v České republice obrovské renomé, ke kterému přispívá jeho ochota neustále pomáhat rozvoji ragby nejen na úrovni reprezentačních výběrů, ale také v klubech. Pravidelně pomáhá v oddílech RC Mariánských Hor a RC Sparty Praha. Například letos v březnu pracoval s mládeží v RC Olomouc a v RC Dragon Brno, v dubnu v RC Sparta Praha a v RC Mariánské Hory.

Jeho tréninkové stáže jsou na vysoké úrovni a mladí čeští ragbisté i díky němu mají touhu na sobě pracovat a dostat se na tak vysokou úroveň, jako jsou čeští hráči Rapant, Němeček, Jágr, kteří hrají v nejvyšší soutěži ve Francii.

Čeští ragbisté srdečně gratulují k 70. narozeninám: „Přejeme ti hodně zdraví a životního elánu. Děkujeme za dlouhodobou podporu a těšíme se na další spolupráci při rozvoji našeho milovaného ragby. Ještě hodně párků a drštkových polívek (tato jídla miluje Yves z českých jídel nejvíce a samozřejmě české pivo!)“

dg030902_kopie.jpg

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota - akademie.ragby.cz

 

 

Milan Kubatý, Jarda Mičke a Pavel Pala

Kamarádi a bývalí členové realizačního teamu U18-U20 ČR

Ragby CZ > Zprávy > Lidé v českém ragby > Český Francouz Yves Perrot slaví 70

právě se děje

soutěže

 načítám...