Českomoravský ragbyový den

18.6.2012 Zpráva KM ČSRU k Českomoravskému ragbyovému dni

Ve dnech 16.-17. června 2012 se konal na hřišti RC Praga pilotní projekt Českomoravského ragbyového dne, jehož cílem bylo obnovit tradici vzájemných meziregionálních zápasů, a také sledovat širší skupinu hráčů, kteří se mohou stát reprezentanty České republiky.

_MG_9018.jpg

Dvoudenního cyklu se zúčastnilo 93 hráčů v ročnících 95´- 97´, kteří byli rozděleni do tří kategorií na regiony Čechy a Morava, a dále 12 členů realizačního týmu.

První den byl koncipován jako tréninkový seminář složený ze tří částí, a to taktiky, videoprojekce a samotné hodinové tréninkové jednotky, kterou vedli trenéři pod dohledem sportovního ředitele ČSRU a trenéra národního mužstva seniorů Martina Kafky.

Sobotní část byla ukončena po 17.00, hráči z Moravy se po večeři v klubovně odebrali do penzionu Na Korábě, kde měli zajištěno ubytování.

Druhá, nedělní část byla věnována samotným zápasům, kde měli hráči zúročit nově nabyté teoretické a praktické zkušenosti.

_MG_9038.jpg

A je nutné poznamenat, že se hráči opravdu snažili trenéry zaujmout svými výkony a zvýšeným úsilím, které museli vzhledem k parnému počasí vynaložit.

Kategorie U15, tedy ročníky 97´a 98´, hrála 2x30 minut, hráče Moravy vedlo trenérské duo Šívr a Kozubík, hráče z Čech pak Mirek Fuchs. Utkání bylo hráno ve vysokém tempu za rozhodování sudího Matěje Rázgy, a skončilo vítězstvím výběru Čech.

Ročníky 95´a 96´poté poměřily vzájemné síly v utkání hraném na tři 30-ti minutové třetiny, kdy se rozhodování ujal rozhodčí Milan Haitman.

Výběr hráčů Moravy vedli Dan Beneš a Michal Ouředník, kteří si vytipovávali perspektivní hráče do reprezentace U18. Český výběr, který se stal i vítězem vyrovnaného utkání, vedli pragováčtí matadoři Rudla Novák a Pavel Hrníčko.

Dvoudenní ragbyový den ukázal jednu z cest, kterou by se české ragby mohlo ubírat, tedy realizování podobných jedno a vícedenních seminářů, na který se sejdou vytipovaní perspektivní hráči, se kterými by se dále mělo pracovat.

Z nadšení všech zúčastněných hráčů a i z reakcí i ragbyové veřejnosti pak bylo zřejmé, že finanční prostředky nebyly vynaloženy zbytečně.

KM ČSRU předpokládá konání obdobného Českomoravského ragbyového dne, který plánuje po skončení podzimní části sezony v listopadu 2012, tentokrát na Moravě.

600348_462200223809611_1299490868_n.jpg

Závěrem by chtěla Komise mládeže poděkovat klubu RC Praga se vytvoření skvělého zázemí a majiteli Penzionu Na Korábě, který poskytl ubytování moravským hráčům.

Poděkování patří všem členům realizačních týmů a samotným hráčům za skvělou reprezentaci ragby.

 

 

KM ČSRU

Marek Švíř

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Českomoravský ragbyový den
Loading...

Jednotilvé kategorie mláděže

Loading...

Jednotilvé kategorie mláděže

právě se děje

soutěže

 načítám...