České Ačko začíná ME v Rumunsku

11.2.2004 Tisková zpráva o účasti českého ragbyového reprezentačního mužstva

Po úspěšném účinkování v Mistrovství Evropy 2003 – FIRA/AER - skupiny A se i letos utká český reprezentační tým ve skupině A s mužstvy Portugalska, Rumunska, Gruzie, Ruska a Španělska. V roce 2003 se umístilo mužstvo České republiky na 4. místě, když vyhrálo dva zápasy nad Ruskem a Španělskem. Loňský ročník vyhrál tým Portugalska před Rumunskem a Gruzií. Dva naši soupeři (Rumuni a Gruzínci) se probojovali na Mistrovství světa ragby, které se konalo v říjnu a listopadu 2003 v Austrálii.

I letošní ročník soutěže ME se hraje vzhledem k tradičním zápasům Poháru šesti zemí ( Anglie, Francie, Irsko, Itálie, Skotsko, Wales ) již v únoru a březnu, kdy je v těchto zemích ligová přestávka a kluby uvolňují své hráče pro reprezentaci.Týká se to i velkého počtu reprezentantů z Rumunska, Gruzie, ale i Ruska a několika českých hráčů ( Kafka, Jágr, Šťastný).

První zápas sehraje česká reprezentace již 14. února v Rumunsku (Bukurešť). Loni v červnu nás Rumuni v Praze porazili 42 : 5.

V následujícím týdnu odlétají reprezentanti do ruského Krasnodaru, kde 21. února sehrají zápas s Ruskem . V loňském roce jsme v Praze vyhráli 27 : 13.

První zápas v Praze sehraje česká reprezentace v sobotu 6. března od 14. hodin proti Portugalsku, se kterým jsme loni prohráli 43 : 10.

S Gruzií - účastníkem MS v Austrálii, se náš tým utká 20. března 2004 v Tbilisi. Loni Gruzínci zvítězili v Praze 30 : 15.

Poslední zápas série bude sehrán v Praze, kdy hostíme v sobotu 27. března 2004 tým Španělska, nad kterým jsme loni v Madridu překvapivě zvítězili 40:38.

České reprezentační mužstvo se připravovalo na ME koncem ledna na soustředění ve francouzském Saint Nazaire, kde hraje za místní klub ( 4.liga) šest našich reprezentantů. V přípravném zápase zvítězilo české mužstvo nad La Rochelle.

V letošním roce sehraje reprezentační mužstvo ještě další zápasy v červnu a v listopadu.

Reprezentace v ragbyových sedmičkách se účastní turnaje evropského okruhu v Polsku a Chorvatsku a v případě dobrého umístění i finále na Mallorce.

Juniorský tým bude startovat na Mistrovství Evropy U 18 v Itálii od 1.4. do 12.4.2004

V říjnu ( 3.10 2004 ) se účastní česká dvacítka ME 20 v Polských Sopotech

V červenci 2004 pořádáme v Ostravici mezinárodní turnaj v sedmičkách pro kategorii šestnáctiletých.


Sestava ČR:

Rojníci : Lukáš Rapant (Saint Nazaire), Pavel Šťastný (Vichy), Jiří Skall (RC Říčany), Lukáš Hudrment ( Slavia Praha), Pavel Hocke (Tatra Smíchov), Marek Martin ( Sparta Praha), Jan Žíla (Tatra Smíchov), Miroslav Němeček (Říčany), Robert Voves (St Nazaire ), Ladislav Vondrášek (Bracknell, Anglie), Jan Macháček (Říčany), Martin Pekáček (St Nazaire)

Útočníci: Pavel Syrový (Praga), Vít Dosedla (Dragon Brno), Martin Kafka (Castres), Tomáš Krejčí (Saint Nazaire), Martin Pekárek (Říčany), Pavel Čamrda (Říčany), Tomáš Nevický (Říčany), Zdeněk Žák (Praga), Jan Rohlík (Saint Nazaire), Filip Vacek (Tatra Smíchov)

Připravení náhradníci: Jiří Buryánek, Karel Pekáček, Petr Hocke, Václav Jursík, Michal Schlanger

  • Vedoucí výpravy Eduard Krützner
  • Realizační tým vede Jan Macháček
  • trenér Michel Bernardin
  • asistent trenéra Josef Fatka
  • manažer Josef Pavel
  • kustod Marek Škvíř
  • fyzioterapeut Václav Dvořák

Původně nominovaného Jana Oswalda ( zranění z přípravného zápasu) nahradil slávista Tomáš Hudrment, Antonína Brabce a Romana Šustera neuvolnil na zápas s Rumunskem klub Saint Nazaire, který hraje důležité utkání o postup do vyšší soutěže. Proti Rusku již oba nastoupí. Pro zranění nebude hrát ani Martin Jágr z Toulonu.

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > České Ačko začíná ME v Rumunsku

právě se děje

soutěže

 načítám...