Česká republika - Ukrajina - průběžné zpravodajství

12.3.2005 průběžné zpravodajství

Sobota, 13:00: začátek utkání se posunuje na 14:30 hodin.

• Po nesmírně obětavém výkonu pořadatelů a pomocníků se začalo hrát  na hřišti, které je "hratelné" s velkým přimouřením obou očí.
  • 5. minuta: po našem tlaku Kafka prokopává a je to 3:0.
  • 14. minuta: Ukrajina pokládá po protlačeném mlýnu a ujímá se vedení  (5:3), když následně Ukrajinci neprokopli.
  • 21.minuta: Kafka pokládá pod háčka a následně prokopává. ČR vede 10:5
  • 25.minuta: Kafka proměňuje trestný kop (TK) a zvyšuje na  13:5
  • 40.minuta: po  předcházejícím velkém tlaku českého týmu  prokopává opět Kafka TK a zvyšuje na 16: 5
  • Poločas: 16:5
  • Obě mužstva alespoň na chvilku odcházejí do kabin. "Dole v Praze" je tepota  + 4 stupně Celsia, "nahoře" bude trochu chladněji, vítr se oproti noci přece jenom ztišil.
  • 49. minuta: Martin Jágr  pokládá pětku do rohu,  druhý Martin (Kafka) z těžkého úhlu neprokopává. Stav ČR: UA  je 21:5
  • 56.minuta: po dobře zahraném pětimetrovém mlýnu  pěknou pětku pokládá Pavel Syrový , Kafka prokopává a stav je 28:5.
  • 63. minuta: vyloučeni český hráč R.Voves a Ukrajinec s číslem 5  (Kušnyr?) - oba dostali  po 10 minutách za hrubost. Oba týmy  hrají se 14 hráči. (V Troji poletuje sníh, nahoře to asi nebude o moc lepší!)
  • 71. minuta:  po hezké akci roje  a za podpory  útoku zvyšuje  český tým  pětkou  svého kapitána Ládi Vondráška  pěkně  pod háčka  . A Martin Kafka s přehledem prokopává. Stav 35:5
  • 80. minuta: Po krásné akci - i na pohled, kdy Jarda Tomčík po chycení balonu se doslova sklouznul až za za lajnu a položil a z těžkého úhlu prokopl Martin Kafka je stav 42:5. Obě mužstva už hrají o patnácti hráčích.
  • Stav 42:5 zůstal až do konce utkání.
  • Nebylo to utkání pro bábovky. Počasí se měnilo  téměř aprílově, ale ve druhé půlce často sněžilo.
  • Český tým odvedl veliký kus poctivé práce, která byla korunována i pěkným výsledkem 42:5.
  • Vedle Martina Kafky, Martina Jágra, Pavla Syrového, Ládi Vondráška a Jaroslava Tomčíka, kteří bodovali, si první pochvalu zaslouží i Krejčí, Martin Pekárek a Weber.
  • Odhadem bylo na náhradním hřišti osm set až tisíc diváků, kteří českému týmu v dnešním mrazivém dnu připravili hřejivou a povzbuzující atmosféru.

Z tepla vyhřátého pokoje se s vámi loučí Jitka Macháčková.

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Česká republika - Ukrajina - průběžné zpravodajství