Česká republika – Rusko - průběžné zpravodajství

19.3.2005 sobota 19.3.2005 – stadion Josefa Kohouta v Říčanech

Čtvrtý zápas Mistrovství Evropy

• Zápas spoluzahájila ve 14 h  starostka Říčan  a Češi hned od  začátku v červených dresech tlačí proti bílým Rusům.
  • V Říčanech jsou 4 stupně , pod mrakem, ale neprší. Počet diváků ještě nevíme, ale stále přicházejí.
  • 11. minuta: Kazancev kopal proti nám trestný kop, ale nedal - stav 0:0, hřiště je  hodně blátivé a hra  "hodně těžká".
  • 20.minuta : Kafka kopl TK po pěkné akci roje - 3:0
  • Hráči jsou téměř k nerozeznání, ale bojuje se  dál. Dobře hraje roj a Martin Jágr.
  • 36. minuta: Martin Kafka kopal z těžkého úhlu trestný kop, ale  neprokopl - stav zůstává 3:0
  • Český tým hraje aktivně a proti větru, snaha by si zasloužila i bodové ohodnocení.
  • Druhá polovina začíná za stavu 3:0
  • Rusové  položili  pětku (číslo 22) a následně prokopli (číslo 5).  Stav 7:3
  • V českém týmu se zranil Robert Voves (kotník) a vystřídal jej Patrik Leroch.
  • Po naší chybě mají Rusové TK, ale naštěstí pro nás neprokopli.
  • 15 .minuta : vzápětí znovu kopou Rusové (Kazancev) TK a neprokopli znovu. Čísla nejsou díky bahnu skoro vidět. Stav stále 7:3.
  • Česká strana střída: místo Jirky Skalla přichází na hřiště "Čechofrancouz"  Souček a Jan Rohlík místo Michala Schlangera.
  • Rusové opět kopali TK a opět neprokopli.
  •  Konečně veselejší zpráva: náš mlynář Lukáš Rapant vyběhl, zalehl balon a položil. Česká republika zvyšuje na 8:7. Martin Kafka z těžkého úhlu neprokopl.  I sluníčko radostí vykouklo cca ve 30 minutě!
  • Asi tři minuty před koncem kope Martin Kafka z těžkého úhlu a zvyšuje na 11:7
  • Před  koncem mají Rusové velký tlak, Češi brání,  obrana je výborná. Máme TK kop v našem území, Martin Kafka jej kopl do autu a Česká republika  vítězí v těžkém utkání nad Ruskem 11:7.
  •  Utkání bylo těžké nejenom  díky těžkému terénu, ale bylo to utkání velmi náročné na psychiku hráčů.
  • Všichni  čeští hráči hráli s obrovským nasazením, takže  je těžké hodnotit výkon jednotlivců, protože na vítězství zapracoval celý tým. Krejčí, Weber(který má dnes svátek), Skall a Pekárek patřili k výrazným oporám mužstva.
  • Do Říčan přišlo tisíc diváků.
  • Českým ragbistům  moc a moc blahopřejeme a děkujeme hoši!

Jitka Macháčková

Hlavní rozhodčí Bernd Gabbei – Německo

Sestava Ruska:

1 Oleg Šukaljov, 2 Roman Romak, 3 Aleksej Travkin, 4 Alexandr Vojtov, 5 Andrej Lugin, 6 Andrej Garbuzov, 7 Vjačeslav  Gračev, 8 Alexej saryčev, 9 Andrej Bykanov, 10 Sergej Sugrobov, 11 Artěm Lubkov, 12 Denis Akulov, 13 Oleg Kobzev, 14  Gvozdovskij, 15 Alexandr Kazancev, 16 Alexandr Chrokin, 17 Michail Golosssov, 18 Dmitrij Maĺajkin, 19 Alexandr Šakirov, 20 Sergej  Vasijev, 21 Dmitrij Loskutov, 22 Maxim Uskov

Hlavní trenér Igor Mironov
Trenér Vitalij Sorokin
vedoucí týmu: Vladimír Bobrov

Nejstarším ruským hráčem na hřišti byl Roman Romak nar.1970

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Česká republika – Rusko - průběžné zpravodajství