Česká republika – Gruzie

20.3.2003 Přijďte podpořit český tým!

gruzínská mlýnová spojka Irakli Abusserizegruzínská mlýnová spojka Irakli Abusserize
gruzínská mlýnová spojka Irakli Abusserize

Reprezentační mužstvo Gruzie, které se letos probojovalo do finále Světového poháru v Austrálii, se připravuje od pondělka ve francouzském Montpellier. Je to pochopitelné, neboť všichni hráči hrají ve francouzských mužstvech. Ačkoli jsme s Gruzií v posledních letech nehráli, několik hráčů znají naši velice dobře. Například pilíř Levan Tsabadze hraje společně s Janem Macháčkem v prvoligovém AS Montferrand, za Jágrův a Rohlíkův Toulon startuje rváček Greg Labadze a v Libourne spolu se Skallem a Kurkou působil druhořadník Vano Nadiradze.

Náš soupeř přicestuje do Prahy až před půlnocí v pátek, neboť dle slov Macháčkova gruzínského kolegy z Clermontu neměli důvěru v pražské počasí ani tréninkové podmínky. Navíc požádali pozdě o víza na našem francouzském konzulátu a až po intervenci sekretáře ČSRU Juraje Rázgy je obdrželi na poslední chvíli. Dle hlasů z Montpellier jsou pevně přesvědčeni o svém vítězství nad naši týmem. K nečekané porážce s Portugalskem sami přiznávají, že soupeře podcenili. Trenérem gruzínskéhjo týmu je Francouz Claude Sorel.

V Praze budou ubytováni v hotelu Arbes-Metro na Smíchově.

Čeští reprezentanti začali své soustředění již v úterý odpoledne pod vedením trenérů Michela Bernardina a Jana Macháčka. Hlavní trenér Jiří Šťastný se k týmu připojil ve středu, protože si nešťastným zakopnutím zlomil nohu. Bude tedy koučovat o berlích.

Hráči se dostavili v pořádku, včetně vyléčeného Martina Kafky z Madridu i Martina Jágra z Toulonu. Z pracovních důvodů se tři krajánci Vondrášek, Martin Pekáček a Kůrka připojí k týmu až v pátek. Reprezentanti trénují na stadionu RC Tatra Smíchov, kde se bude v sobotu hrát.

Rozhodčími byli FIRA-AER nominováni Italové Carlo Damasco, Salvatore de Falco a Alberto Bruzzone. Delgátem FIRA–AER je Němec Klaus–Peter Bach a supervizorem Dany Roelands z Belgie.

Z utkání natáčí sportovní redakce ČT záznam, který bude v sestřihu vysílán 26. března 2003 od 19.25 hodin na ČT 2.

Nový partner ČSRU a české ragbyové reprezentace Komerční banka zve na utkání své významné partnery a hosty, kteří se zde budou scházet ve specielním rautovém stanu již od 12.00 hodin. Návštěvu utkání týmů z elitní evropské skupiny údajně přislíbili i velvyslanci a další diplomaté z pražských ambasád vyspělých ragbyových zemí – Rumunska, Gruzie, Irska, Velké Británie i zastoupení EU v Praze.

Mezistátní utkání Česká republika - Gruzie v rámci Mistrovství Evropy začíná ve 1330.

v sobotu 22. března na stadionu ragby RC Tatra Smíchov, Podbělohorská ulice. Doprava: ze stanice metra Anděl autobus č. 191 – stanice Pod Spiritkou.

Poslední výsledky obou mužstev: Portugalsko - ČR 43:10 (Lisabon), Portugalsko - Gruzie (Lisabon) 34:30, Gruzie-Španělsko (Tbilisi) 34:3, Rusko-Gruzie (Krasnodar)17:23.

Gruzie a Česká republika se utkaly již dvakrát v minulosti, v roce 1996. Gruzínští Lelos vyhráli oba zápasy, 20:3 v Tbilisi na jaře a 18:14 v Praze v září. V těchto zápasech hrálo sedm hráčů ze sestavy, která nastoupí v sobotu: Jimšeladze, (nejzkušenější z Gruzínců s 35 zápasy), Mtiulišvili, Guiorgadze, Cabadze, Didebulidze, Mtčedlišvili a Labadze.

Sestava mužstva ČR:

Roj: 1 Jiří Skall , 2 Jan Oswald, 3 Roman Šuster (1. řada), 4 Jan Žíla , 5 Jan Kurka (2. řada), 6 Martin Pekáček, 7 Ladislav Vondrášek, 8 Jan Macháček (kapitán) (3. řada), útok: 9 Pavel Syrový (mlýnovka), 10 Martin Kafka (útokovka), 12 Antonín Brabec, 13 Martin Pekárek (tříčtvrtky), 14 Martin Jágr, 11 Zdeněk Žák (křídla), 15 Jan Rohlík (zadák). Náhradníci: Martin Marek, René Koláček, Pavel Šťastný, Karel Pekáček, Tomáš Ripcsik, Josef Fišer, Roman Rygl.

Sestava Gruzie:

1 Goderdzi Švelidze, 2 Akvsenti Guiorgadze, 3 Levan Cabadze, 4 Vano Nadiradze, 5 Victor Didebulidze, 6 Guia Labadze, 7 Gregoire Jašvili, 8 Ilia Zedguinidze (kap.), 9 Irakli Abusseridze,10 Paliko Jimšeladze,11 Vassil Kacadze, 12 Irakli Guiorgadze, 13 Tedo Zibzibadze, 14 Makho Urjukašvili, 15 Badri Chechelašvili. Náhradníci: 16 Mevlud Mtiulišvili, 17 Tato Ratianidze, 18 Zurab Mtčedlišvili, 19 David Bolghašvili, 20 Merab Kvirikašvili, 21 Irakli Gundišvili, 22 Badri Chechelašvili.

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Česká republika – Gruzie

právě se děje

soutěže

 načítám...