Česká extraliga KB - Výběr britské armády 42:16

28.9.2003

Praha - Na stadionu Tatry Smíchov nastoupilo za ideálního počasí pro ragby mužstvo složené z hráčů extraligy KB v přátelském utkání  proti výběru ragbistů pozemních vojsk britské armády, kteří ve středu v Říčanech porazili naše mladíky z jednadvacítky.

Pod vedením dočasně jmenované trenérské dvojice Josef Fatka a Petr Michovský nastoupil tým složený z osmi hráčů Říčan, šesti z Tatrovky a po dvou z Pragovky, Sparty, Slavie a Petrovic.

Přes jen několikahodinovou přípravu náš výběr předvedl velmi dobrou, pohlednou a bojovnou hru a od počátku měl mírnou převahu. Ujal se vedení 10:0 a o poločase byl stav po položení britské pětky a dvou kopech 17:11. Ve druhém poločase čeští hráči položili  čtyři  pětky, z nichž jedna  byla trestná a na konci utkání to znamenalo  pro český tým dosažení 42 bodů. Britové položili v druhém poločase jen jednu pětku, a když se nedařilo jejich kopáči Bradlymu, zaznamenali celkově jen 16 bodů.

V průběhu druhé části zápasu dostali příležitost v našem mužstvu i všichni střídající hráči.

Utkání v hledišti přihlížela i velvyslankyně Velké Britanie a Severního Irska v Praze paní Anne Pryngle a další pracovníci ambasády, nejvyšší představitelé Komerční banky a jejich hosté, představitelé armádního sportu atd. Vedle pěkného sportovního zážitku to byla i příjemná společenská akce .

Trenéři J. Fatka a P. Michovský po zápase: Díky všem našim hráčům, které se nám podařilo během několika hodin pro reprezentaci získat, za předvedenou výbornou hru proti silnému soupeři, který měl čas se na utkání v ČR  dobře připravit. Byla  to  příležitost i motivace  pro další hráče z ligy  zahrát si v reprezentaci, získat zkušenosti v mezinárodním utkání. Je jen škoda, že se z finančních důvodů neuskuteční  plánovaná a potřebná přípravná utkání naší reprezentace v listopadu před těžkými jarními zápasy.

Fakta utkání :

Výběr české extraligy KB - Výběr britské armády 42:16 (17:11)

ČR Extraliga: Masopust, Oswald, Hocke, Bureš, Macháček (kap.), Kučera, Lancinger, Pekáček, Syrový, Paťha, Nevický, Pekárek, Nosák, Pachman, Vacek. Střídali – Zachariáš, Marek, Chalupa, Kubálek, Schlanger, Frídl.

TK: Bradly 2

Rozhodčí: hlavní - T. Tůma, pomezní – Š. Čekal, T. Breburda.

(dm)

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Česká extraliga KB - Výběr britské armády 42:16