Česká dvacítka začala náročnou přípravu na ME

9.7.2007 zprvá hlavního trenéra U20 Josefa Fatky

Česká dvacítka začala náročnou přípravu na ME
Česká dvacítka začala náročnou přípravu na ME
Česká dvacítka začala náročnou přípravu na ME
Česká dvacítka začala náročnou přípravu na ME

Ve dnech 2. – 8.7.07 se uskutečnilo soustředění hráčů do 20 let na stadionu Ondřeje Sekory v Brně – Bystrci. Soustředění následovalo po dvou kontrolních srazech, které proběhly zvlášť v Čechách (na hřišti v Petrovicích) a zvlášť na Moravě (na hřišti ve Vyškově). Soustředění se účastnilo 32 hráčů z celkového 69 registrovaných hráčů.

Hráči pod vedením Josefa Fatky, Levana Mgeladzeho a Milana Wognitsche absolvovali velmi náročné tréninky a sehráli dvě kontrolní utkání s týmem TSV Handschuhsheim a výběrem Maďarské U-20. Soustředění bylo koncipováno tak, aby kopírovalo průběh ME U-20 v Praze. Hráči absolvovali tréninky na zvýšení fyzické kondice a seznámili se základními herními prvky U-20.

Všichni hráči ukázali dobré morální volné vlastnosti a chuť reprezentovat ČR. Po celou dobu soustředění prováděl technickou podporu týmu kustod Ladislav Tlapák a manažer Juraj Rázga. Pro rehabilitaci hráčů se na soustředění vystřídali fyzio Olga Šťastná a Jan Veselý.

Zvláštní poděkování patří RC Bystrc, která operativně reagovala na naše požadavky a připravila nám velmi dobré podmínky pro přípravu.

Přípravná utkání

  • TSV Handschuhsheim - Česká republika U20 7:13 (0:8)

pětky 1:2

Česká republika U20
P: Jirman, Wantulok
TK: Kolář

Po třech náročných dnech strávených na hřišti RC Bystrc odjel výběr U – 20 k sehrání kontrolního utkání s německým seniorským mužstvem TSV Handschuhsheim.

K utkání odjelo 22 vybraných hráčů a 5 členů realizačního týmu. Z důvodů neudělení víza zůstal Levan Mgeladze v Brně a trénoval s hráči, kteří neodjeli k tomuto kontrolnímu zápasu.

Počasí nám v Německu nepřálo. Pršelo a foukal nepříjemný vítr. Od začátku jsme soupeře mírně zatlačili a 10´ kontrolovali rojem hru. Soupeř pak hru vyrovnal a měl balon více pod kontrolou. Nicméně jsme se ujali vedení po trestném kopu Honzy Koláře 3 : 0.

Předtím jsme trefili ještě 2x tyč – Honza Kolář z tr. Kopu a Milan Jirman z dropu. Do konce poločasu se nám ještě podařila hezká akce z autu na prostředku hřiště, kdy jsme po nacvičeném signálu a několika přihrávkách položili Milanem Jirmanem a zvýšili na 8 : 0.

V druhé půli nás soupeř na chvíli zatlačil, ale soupeř nedokázal nic vymyslet až do chvíle kdy jsme udělali chybu v obraně, kterou soupeř využil ke snížení na 8 : 7.

Zápas byl hodně neurovnaný, ale my jsme si ke konci přece jenom vytvořili souvislejší tlak, který jsme zužitkovali pětkou Venci Wantuloka, který využil tlaku roje a určil konečný výsledek 13 : 7.

Zápas splnil naše očekávání. Vyzkoušeli jsme hráče v prvním společném zápasu a mohli prověřit jejich kvality proti zkušenějšímu soupeři.

Sestava Česká republika U20

1 NÁDVORNÍK Michal (Olomouc), 2 KUTIL Ondřej (Vyškov), 3 HELLER Tomáš (Slávia) - 4 BEZOUŠKA Martin (Tatra), 5 WANTULOK Václav (Havířov) - 6 ČERNÝ Jiří (Tatra), 7 FIALA Vítek (Vyškov) - 8 WOGNITSCH Martin (Vyškov) - 9. ŠURANSKÝ Jiří (Dragon), 10. JIRMAN Milan (Slavia) - 11 OUŘEDNÍK Michal (Iuridika), 12 KOVAŘÍK Radim (Praga), 13 KOLÁŘ Jan (Slávia), 14 SVOBODA Lubomír (Vyškov) - 15 PETRAS Vítek (Tatra)

lavička: 16. MACHÁČEK Lukáš (Havířov), 17. LUBAS Martin (Tatra), 18. SUS Petr (Slávia), 19. PECKA Vítek (Tatra), 20. HOŠEK Karel (Praga), 21. JAROŠ David (Vyškov), 22. HEJMALA Oto (Zlín)

  • Čeká republika U20 - Maďarsko U20 40:19 (7:12)

pětky 6:3
Česká republika U20
P: Petras, Hejmala, Zbořil, Sus, Šťatsný, Černý
KPP: Petras 5

V sobotu jsme na závěr náročného soustředění odjeli k druhému kontrolnímu zápasu proti výběru U 20 Maďarska. Maďarsko je ve stejné skupině ME U – 20 jako my.

K utkání odjeli všichni hráči přítomni na srazu U-20.

Hrálo se za slunečného, ale větrného počasí. Soupeř vyhrál los a tak jsme začínali proti větru. Od prvních minut soupeř větru využíval zatlačil nás na vlastní polovinu. Když pak přidal, díky robusní první a druhé řadě tlak v mlýnech, byli jsme 15´ přikováni ve vlastní 22.

Našim se nedařilo pořádně proti větru odkopávat, ale díky obětavému skládání jsme drželi nulu na našem kontě. Až v 19´ jsme se dostali na půlku kde jsme z mlýna zaútočili třetí řadou a po sérii přihrávek pronikl do pětkoviště Vítek Petras a sám prokopnutím otevřel na 7:0.

Soupeř však i nadále využíval větru a držel nás ve 22. Při jednom z rucků v 29´jsme se dopustili ofisidu a soupeř po rychle rozehraném tr.kopu snižuje na 7:5.

V 38´ jsme se pokusili opět o útok třetí řadou z mlýnu, ale špatně jsme pokryli balon v první fázi a soupeř se z protiútoku ujíme vedení 7:12.

V druhé půli jsme vyrovnali tlak soupeře v mlýnech a začínali využívat větru a chyb Maďarů v rozehrávce. Hned ve 3´ jsme získali po špatné rozehrávce soupeře míč a Oto Hejmala na srovnává na 12:12.

7´ jsme sebrali soupeři aut a po rychlé rozehrávce do útoku pokládá Robert Zbořil 17:12. Vítek Petras prokopnutím zvyšuje na 19:12.

V 13´ opět prohřešek proti pravidlům před vlastním pětkovištěm a soupeř z rychle rozehraného tr.kopu srovnává na 19:19.

Soupeři pak začali docházet síly. 23´ protlačovaný aut a následná hra rojníků vyústila v pětku Petra Suse 24:19. Vítek Petras 26:19.

40´ po zmatku v naší rozehrávce jsme i přesto dokázali dobrou podporou hráče nesoucího balon položit Mariánem Šťastným pod háčko 31:19. Vítek Petras 33:19.

Poslední pětka padla v nastaveném čase 43´po našem autu a hezké akci v útoku si naběhl Jirka Černý 38:19. Vítek Petras prokopnutím uzavřel skóre na kulatých 40:19.

Tak jako zápas v Německu i tento splnil naše očekávání. Vyzkoušeli jsme hráče, kteří nehráli v Německu a měli možnost prověřit kvality našeho případného soupeře na srpnovém ME U-20 v Praze .

Sestava České republiky U20

1 MACHÁČEK Lukáš (Havířov), 2 SUS Petr (Slavia), 3 LUBAS Martin (Tatra) - 4 HAVLÍČEK Petr (Bystrc), 5 PECKA Vítek (Tatra) - 6 PROKEŠ Jan (Zlín), 7 FISCHER Matěj (Slavia), 8 ČERNÝ Jiří (Tatra) - 9 HOŠEK Karel (Praga), 10 PODROUŽEK Marek (Mariánské Hory) - 11 JAROŠ David (Vyškov), 12 KOVAŘÍK Radim (Praga), 13 ZBOŘIL Robert (Vyškov), 14 ŠŤASTNÝ Marián (Slavia) - 15 PETRAS Vítek (Tatra)

lavička: 16. NÁDVORNÍK Michal (Olomouc), 17. MATOUŠEK Ladislav (Tatra), 18. KUTIL Ondřej (Vyškov), 19. WANTULOK Václav (Havířov), 20. FIALA Vítek (Vyškov), 21. JIRMAN Milan (Slávia), 22. HEJMALA Oto (Zlín), 23. KOLÁŘ Jan (Slávia)

 

 

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Reprezentace mládeže > Česká dvacítka začala náročnou přípravu na ME

načítám...