Česká dvacítka si lehce poradila s Chorvatskem

13.8.2007 Příprava U20 na ME

Česká dvacítka si lehce poradila s Chorvatskem

V sobotu 11. srpna v Brně odehrála česká reprezentace U20 poslední přípravné utkání před nadcházející ME s týmem Chorvatska. Utkání se našim mladým nadějím povedlo, soupeř nedokázal díky skvělé obraně Čechů vůbec skórovat. Svěřenci trenérské dvojice Fatka-Mgeladze tak dali jasný signál soupeřům ze skupiny , že to myslí s postupem do vyšší divize zcela vážně.

  • Česká republika U20 - Chorvatsko U20 35:0

komentář hlavního trenéra Josefa Fatky

Zápas byl poslední prověrkou před ME-U20 v Praze. Zápasu předcházelo třídenní soustředění v areálu RC Slávia Praha. Na soustředění bylo pozváno celkem 30 hráčů, ale vzhledem k některým zraněním nám nakonec zbylo pouze 24 hráčů.

Soustředění bylo zaměřené na individuální techniku hráčů, hru hráčů v maulech a jejich pohyb v obraně a po standartních situacích. Bohužel se nám nepodařilo věnovat více času pohybu hráčů v obraně a jednotlivých útočných fázích.

K zápasu hranému od 15,00 hod v Brně-Bystrci jsme odjeli v sobotu v 10,00 hod z Edenu.

Do začátku zápasu jsme nastoupili s výše uvedenou základní sestavou. Během zápasu se vystřídali po dohodě se soupeřem všichni přítomní hráči.

Začátek zápasu jasně vyzněl v náš prospěch. Hned z úvodní akce jsme soupeři nepůjčili balon a po několika postupných fázích rojem jsme položili ve 3´pětku Ondrou Kutilem 5:0. Následný kop po pětce Honza Kolář proměnil na 7:0. Pak nás soupeř několikrát dlouhými překopy přes naše křídla zatlačil před naše pětkoviště a hráči museli prokázat vůli své pětkoviště ubránit. Jednou se soupeři do pětkoviště dostat podařilo, ale pětku položit nezvládl.

My jsme zlepšili příjem překopů a po jednom takovém založení protiútoku zabránil položení naší pětky hvizd píšťalky rozhodčího. Z následného trestného kopu v 19´ Honza Kolář zvýšil naše vedení na 10:0. V 26´ Robert Zbořil opět zachytil soupeřův překop, vynesl balon, který v kontaktu přihrál Honzovi Kolářovi, který se průnikem přiblížil k pětkovišti, kde nezištně v 26´ přihrál na pětku na Ottovi Hejmalovi 15:0.

Soupeř vyhrával své statické situace, ale ve hře byl náš roj lepší. Obrana nebyla dokonalá, ale chybujícímu soupeři nic nedovolovala a tak ještě do konce poločasu ve 37´ položil po hezké akci rojníků Franta Šuster pětku a uzavřel poločasové skóre na 20:0.

I druhá půle začala naší převahou, kterou jsme ve 14´zužitkovali druhou pětkou Ondry Kutila na 25:0. Pětka padla po protlačovaném autu ve 22 soupeře. Chorvaté začali v druhé půli prohrávat své standardní situace a tak se náš tlak mohl stupňovat. Ve 21´ kluci postupným útokem celého mužstva zatlačili soupeře do jeho obranného pásma a celou akci zakončil Radim Kovařík pětkou na 30:0.

Když Vítek Petras proměnil z těžkého úhlu kop po pětce vedli jsme už 32:0. V našem týmu pak došlo k řadě střídání, které nám mělo ukázat ve hře všechny hráče a některé i na postech, které nejsou zvyklí hrát. Pro nadcházející ME byly tyto střídaní velkým zdrojem informací. V samém závěru ještě Honza Kolář proměnil trestný kop a stanovil tak konečný výsledek 35:0.

Jak už jsem se zmínil do utkání nastoupili všichni hráči, kteří se zúčastnili přípravného soustředění. Utkání ukázalo řadu věcí, které se už podařilo týmu zvládnout, ale také odhalilo spoustu dalších chyb, které musíme do zahájení ME ještě odstranit. Závěrečné soustředění začíná 24.8. v Říčanech odkud se hráči přesunou přímo do TOP HOTELU PRAHA, kde budou společně s ostatními účastníky ME - Nizozemskem, Švýcarskem, Maďarskem, Slovinskem a Norskem ubytováni.

Závěrem bych chtěl poděkovat ještě jedou RC Slávia Praha za poskytnutý bezchybný servis v přípravě na toto utkání.

Sestava České republiky U20

1 Macháček (Havířov), 2 Kutil (Vyškov), 3 Heller (Slávie) - 4 Pešek (Slávie), 5 Wantulok (Havířov) - 6 Šostý (Vyškov), 7 Fiala (Vyškov), 8 Šuster (Praga) - 9 Ouředník (Iuridica), 10 Petras (Tatra) - 11 Zbořil (Vyškov) 12 Jaroš (Vyškov), 13 Kolář (Slavie), 14 Svoboda (Vyškov) - 15 Hejmala (Zlín)

lavička: 16 Sus (Slavie), 17 Lubas (Tatra), 18Nádvorník (Olomouc), 19 Bezouška (Tatra), 20 Pecka (Tatra), 21 Kovařík (Praga), 22 Šťastný (Slavie), 23 Fischer (Slavie), 24 Calderoni (Bystrc)

 

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Reprezentace mládeže > Česká dvacítka si lehce poradila s Chorvatskem

načítám...