Češi v přípravě porazili La Rochelle XV

29.1.2004 Jan Oswald utrpěl nepříjemnou zlomeninu kotníku

Český tým, který je od neděle na soustřední ve francouzském La Rochelle ve středu 28. 1. dokázal porazit místní klub v přípravě před ME 31:17. Za náš výběr nastoupilo celkem 27 reprezentantů a i za soupeře nastoupilo více hráčů než běžně dovolují pravidla. Český celek předváděl kvalitní ragby a bylo zajímavé sledovat herní rozdíl mezi hráči, kteří mají své zaměstnavatele ve Francii, například Jágr, Rapant, Šuster či Rohlík, a mezi hráči, kteří nastupují v české nejvyšší soutěži. Z českých klubů se nejlépe uvedli Němeček, Žíla, Syrový nebo Skall.

Jedinou kaňkou tak je zranění Oswalda, který si v 10. minutě druhé půle ošklivě zlomil kotník a následně byl převezen do místní nemocnice, kde byl ihned operován! To je pro český tým veliká ztráta, protože naše reprezentace postrádá druhého zkušeného mlynáře. Na Oswaldově místě se tak představil mladičký Hudrment.

Debut v národním dresu zažil již jedenatřicetiletý Václav Zelenka a neuvedl se vůbec špatně. Dokonce zaznamenal jednu pětku, když na křídle dokázal přesprintovat obránce a skórovat.

Tým pod vedením trenérského dua Macháček - Bernardin pracuje velice dobře a je doplňován koučem Tatry Smíchov Josefem Fatkou. Manažer a náhradní trenér útoku Joe Pavel se soustředění, které končí v sobotu 31. 1. 2004, nemohl z rodinných důvodů zúčastnit. Ve Francii je s týmem též sportovní ředitel ČSRU Jiří Livers.

La Rochelle "23" - Česko 17:31 (0:14)

Body ČR XV:
P:
Rapant 2, Jágr, Žíla, Zelenka
KPP: Kafka 2, Krejčí

Jan Cícha

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Češi v přípravě porazili La Rochelle XV

právě se děje

soutěže

 načítám...