Češi prohráli ze Španělskem

16.9.2006 Kvalifikace na RWC 2007 - 4. kolo první utkání

Úvodní utkání české reprezentace v kvalifikaci na Světový pohár proti Španělsku v Říčanech nevyšlo. Hráči Španělska nemilosrdně trestali všechny chyby našich hráčů, český tým hrál v úvodu zakřiknutě, po té hru vyrovnal, skóre však naskakovalo většinou na stranu soupeře. Za čtrnáct dní se bude pokoušet při odvetě v Madridu český tým otočit nepříjemný rozdíl 21. bodu.


Kvalifikace na RWC 2007 - 4. kolo první utkání

  • Česká republika - Španělsko 12:33 (0:13)

Český tým se nedokázal v první poločase vyjádřit svůj tlak bodově, za to Španělsko nemilosrdně trestalo chyby. Hosté hráli velmi disciplinovaně a nedopouštěli se téměř vůbec ofsajdů nebo hraní na zemi.

Do přestávky zařídil přesně kopající E. Roque a pokládající Mata vedení Španělsku 0:13. Po změně stran se Češi do svého soupeře zakousli o poznání více po pěti minutách však přišla hrubá chyba v obraně a mlýnová spojka Feijoo po šedesáti metovém běhu položil další pětku hostí.
Odpověď přišla po pěti minutách, kdy Češi zahráli aut na půli soupeře a dotlačili míč až do pětkoviště, kde položil svou druhou reprezentační pětku Jiří Skall.

V 54 minutě oslabil český tým pilíř Lukáš Rapant, který dostal žlutou kartu za sražení po odkopu. Španělé dále navyšovali skóre díky přesným kopům Roqueho, v početním oslabení byli však češi velmi aktivní a díky hezké akci útoku položil druhou pětku Václav Jursík 12:26.

Poslední slovo měli dobře hrající hosté, útočník Alvarez si v pokopl míč za obranu poté oběhl bránícího hráče a pojistil třetí pětkou výrazné vítězství Španělska. Hráči z Pyrenejského poloostrova si tak vypracovali dobrou výchozí pozici do odvety, která se hraje za čtrnáct dní v Madridu.

Více o utkání: výsledky > Česká republika - Španělsko


FOTOGRAFIE Z UTKÁNÍ A PŘÍPRAVY

Tabulka kvalifikace na RWC 2007 4. kolo

tým
z
v
r
p
s+
s-
b
+/-
angl b.
Španělsko110033123+21
+2
Česká republika
1 0 0 1 12 33 1 -21
-2

 

  • Odveta se hraje 30. září v Madridu

 

 V dopledním předutkání prohrála Česká dvacítka s dvacitkou Chorvatska 23:27

Marek Švíř

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Češi prohráli ze Španělskem

právě se děje

soutěže

 načítám...