Češi porazili zaslouženě Ukrajinu

10.4.2010 ME Divize 2A

V sobotu 10.dubna odehrála česká reprezentace své poslední utkání v ME Divize 2A. V Říčanech po skvělém výkonu porazili Češí vedoucí tým tabulky o 11 bodů. Druhé utkání skupiny Polsko - Moldavsko bylo odloženo, díky státním smutku v Polsku za oběti letecké katastrofy při které zahynul polský prezident

Česká republika - Ukrajina 27:16 (12:8)

pětky 2:1
sled
3:0, 6:0, 6:3, 9:3, 9:8, 12:8 – 12:13, 17:13, 19:13, 24:13, 24:16, 27:16

Česká republika
P:
  Jirman Michal, Voves
KPP: Vokrouhlík
TK: Vokrouhlík 5

Český tým posílený o dva krajánky od úvodních minut diktoval tempo hry. Ukrajina překvapivě ztrácela krok v mlýnech i v autech a jejich aktivita neoplývala nějakým nábojem. Skóre otevřel úspěšným trestným kopem ze čtyřiceti metrů kopáč Pavel Vokrouhlík, jehož první kop naznačil, že je ve výborné formě.

Při následující akci z výkopu se Ukrajina dopustila prohřešku proti pravidlům téměř na stejném místě a tak Pavel Vokrouhlík poslal domácí tým do vedení 6:0.

Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery

Po patnácti minutách hry se osmělili hosté, čím dál častěji se dostávali na půli Čechů. Kvalitně organizovaná obrana však nedovolila Ukrajině ohrozit pětkoviště. Z tlaku získali hosté alespoň trestný kop, kterým snížili na rozdíl tří bodů.

Ve dvacáté minutě dostal žlutou kartu vazač Ukrajiny a soupeř šel do početního oslabení. Z následného trestného kopu zvýšil náskok českého týmu skvěle kopající Pavel Vokrouhlík 9:3.

Soupeře oslabení nikterak nezaskočilo, a pustil se do souvislého tlaku rojem. Domácím se zpočátku dařilo rozbíjet protlačované mauly, ale Ukrajina postupovala trpělivě. Po pětimetrovém mlýnu prošel do pětkoviště po zavřené straně rváček Malaguradze a snížil úvodní pětkou utkání na 9:8.

Těsně před koncem první půle se český roj dostal dobrou hrou na středu hřiště na půli Ukrajiny. Hosté si nepohlídali své postavení při bránění a dostali se do ofsajdové pozice. Za následné protesty posunul rumunský rozhodčí Raduta trestný kop o deset metrů. Pavel  Vokrouhlík potvrdil svou výbornou bilanci a s přehledem poslal Český tým do čtyřbodového vedení.

Po změně stran vlétla do hry Ukrajina, její tlak na pravé straně hřiště vyvrcholil rychlou pětkou, kterou položil u rohového praporku Jančij 12:13.

Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery

O pět minut později se rozběhl ke svému velkému průniku Martin Jágr. Z pravé strany zaútočil Jágr na střed hřiště, kde překonal pět obránců a ještě skvěle uvolnil míč pro naběhnutý útok. Kombinace Rohlíka, Oklešťka, Vokrouhlíka a položená pětka Michala Jirmana byla opravdovou lahůdkou v celém utkání. Následný kop po pětce z těžkého úhlu Pavel Vokrouhlík proměnil a Češi se dostali do vedení 19:13.

Český tým vycítil šanci a začal stupňovat tempo hry.  Z jednoho z protiútoků se podařilo uvolnit rozběhnutého Martina Jágra, ten však po souboji s obráncem šlápl na autovou čáru.

Následný aut hostí byl velmi nepřesný, a tak se zmocnil míče mlynář Ondřej Kutil, vytvořil prostor pro naběhnutého Roberta Vovse, a ten po patnáctimetrovém sprintu došel až do pětkoviště Ukrajiny, kde položil druhou pětku českého týmu 24:13.

Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery

V závěrečných dvaceti minutách držel český tým svého soupeře daleko od své dvaadvacítky svou skvěle organizovanou obranou. Souvislejší akce už nepřišla a tak se změnilo skóre na každá straně pouze díky kopáčům.

Svěřenci trenéra Martina Kafky se rozloučili s dvouletým cyklem vítězstvím, které dává dobré vyhlídky pro další boje o postup mezi elitu.

sestava České republiky
1 Šuster (Skall), 2 Kutil (Sulamanize), 3 Benda (Heller) - 4 Holovský, 5 Voves - 6 Buryánek (Opravil) , 7 Wognitsch, 8 Bláha (Průša) - 9 Pailodze (Jirman Milan), 10Vokrouhlík Pavel - 11 Jágr Martin, 12 Okleštěk Petr, 13 Jursík Václav, 14 Jirman Michal - 15 Rohlík Jan
do hry nezasáhl: Čížek Petr

Zoom gallery

ME Divize 2A

p. tým u v r p body +/-
1Ukrajina75021740
2 Česká rep. 8 3 1 4 15 -7
3Belgie731314-10
4Polsko630312-3
5Moldavsko620410-20

 

zbývá odehrát

  • Polsko - Moldavsko - odloženo
  • Ukrajina - Moldavsko
  • Belgie - Polsko

 

záznam celého utkání Česká repuplika - Ukrajina - ivysílání ČT

 

 

Marek Švíř
Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Češi porazili zaslouženě Ukrajinu

právě se děje

soutěže

 načítám...