Češi porazili zaslouženě Ukrajinu

10.4.2010 ME Divize 2A

V sobotu 10.dubna odehrála česká reprezentace své poslední utkání v ME Divize 2A. V Říčanech po skvělém výkonu porazili Češí vedoucí tým tabulky o 11 bodů. Druhé utkání skupiny Polsko - Moldavsko bylo odloženo, díky státním smutku v Polsku za oběti letecké katastrofy při které zahynul polský prezident

TK: Vokrouhlík 5

Český tým posílený o dva krajánky od úvodních minut diktoval tempo hry. Ukrajina překvapivě ztrácela krok v mlýnech i v autech a jejich aktivita neoplývala nějakým nábojem. Skóre otevřel úspěšným trestným kopem ze čtyřiceti metrů kopáč Pavel Vokrouhlík, jehož první kop naznačil, že je ve výborné formě.

Při následující akci z výkopu se Ukrajina dopustila prohřešku proti pravidlům téměř na stejném místě a tak Pavel Vokrouhlík poslal domácí tým do vedení 6:0.

Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery

Po patnácti minutách hry se osmělili hosté, čím dál častěji se dostávali na půli Čechů. Kvalitně organizovaná obrana však nedovolila Ukrajině ohrozit pětkoviště. Z tlaku získali hosté alespoň trestný kop, kterým snížili na rozdíl tří bodů.

Ve dvacáté minutě dostal žlutou kartu vazač Ukrajiny a soupeř šel do početního oslabení. Z následného trestného kopu zvýšil náskok českého týmu skvěle kopající Pavel Vokrouhlík 9:3.

Soupeře oslabení nikterak nezaskočilo, a pustil se do souvislého tlaku rojem. Domácím se zpočátku dařilo rozbíjet protlačované mauly, ale Ukrajina postupovala trpělivě. Po pětimetrovém mlýnu prošel do pětkoviště po zavřené straně rváček Malaguradze a snížil úvodní pětkou utkání na 9:8.

Těsně před koncem první půle se český roj dostal dobrou hrou na středu hřiště na půli Ukrajiny. Hosté si nepohlídali své postavení při bránění a dostali se do ofsajdové pozice. Za následné protesty posunul rumunský rozhodčí Raduta trestný kop o deset metrů. Pavel  Vokrouhlík potvrdil svou výbornou bilanci a s přehledem poslal Český tým do čtyřbodového vedení.

Po změně stran vlétla do hry Ukrajina, její tlak na pravé straně hřiště vyvrcholil rychlou pětkou, kterou položil u rohového praporku Jančij 12:13.

O pět minut později se rozběhl ke svému velkému průniku Martin Jágr. Z pravé strany zaútočil Jágr na střed hřiště, kde překonal pět obránců a ještě skvěle uvolnil míč pro naběhnutý útok. Kombinace Rohlíka, Oklešťka, Vokrouhlíka a položená pětka Michala Jirmana byla opravdovou lahůdkou v celém utkání. Následný kop po pětce z těžkého úhlu Pavel Vokrouhlík proměnil a Češi se dostali do vedení 19:13.

Český tým vycítil šanci a začal stupňovat tempo hry.  Z jednoho z protiútoků se podařilo uvolnit rozběhnutého Martina Jágra, ten však po souboji s obráncem šlápl na autovou čáru.

Následný aut hostí byl velmi nepřesný, a tak se zmocnil míče mlynář Ondřej Kutil, vytvořil prostor pro naběhnutého Roberta Vovse, a ten po patnáctimetrovém sprintu došel až do pětkoviště Ukrajiny, kde položil druhou pětku českého týmu 24:13.

V závěrečných dvaceti minutách držel český tým svého soupeře daleko od své dvaadvacítky svou skvěle organizovanou obranou. Souvislejší akce už nepřišla a tak se změnilo skóre na každá straně pouze díky kopáčům.

Svěřenci trenéra Martina Kafky se rozloučili s dvouletým cyklem vítězstvím, které dává dobré vyhlídky pro další boje o postup mezi elitu.

sestava České republiky
1 Šuster (Skall), 2 Kutil (Sulamanize), 3 Benda (Heller) - 4 Holovský, 5 Voves - 6 Buryánek (Opravil) , 7 Wognitsch, 8 Bláha (Průša) - 9 Pailodze (Jirman Milan), 10Vokrouhlík Pavel - 11 Jágr Martin, 12 Okleštěk Petr, 13 Jursík Václav, 14 Jirman Michal - 15 Rohlík Jan
do hry nezasáhl: Čížek Petr