Češi na ME juniorů v Itálii sedmí ve skupině B

14.4.2004 Trenér Mičke: Umístění ani výkony juniorů mě na ME neuspokojily

Čeští junioři jsou od neděle doma. V Itálii se na ME U 18 ve skupině B umístili na sedmém místě, když v rozhodujícím sobotním zápase porazili Litevce 17:12. Sedmé místo je pro trenéra juniorů Jaroslava Mičkeho jednoznačným zklamáním, vzhledem k tomu, že cílem bylo čtvrté/páté místo. “Ještě méně jsem byl spokojený s předvedenou hrou. Přestože kluci hráli v přípravě dobře a uvolněně, atmosféra mistrovství Evropy je svázala. Někteří kluci pak hráli tak, že by neobstáli ani v domácí soutěži,” uvedl pro rugby.cz Mičke s tím, že podrobné hodnocení šampionátu pro ČSRU připravuje.

Velkou akci, na níž byly stovky diváků, dopingové kontroly a každodenní kontakt se soupeři pravidlem, podle Mičkeho nejlépe zvládla vyškovská tříčtvrtka Štefánek, petrovický mlynář Cejzlar a mlýnová spojka Přelouče Musil, z dalších jej výkony nezklamali Želíska, Stýblo a Petras.

Skupina B působila na pozorovatele FIRA i na trenéra Jaroslava Mičkeho nejvyrovnaněji. Výsledky skupiny byly až na výjimky velmi těsné, vždyť naši prohráli s Němci 31:22, s Poláky 13:3 a ani výhra nad Litevci 17:12 nebyla výsledkově jednoznačná. "O vítězství rozhodovala rozdíl jedné pětky nebo jednoho trestného kopu. Každý mohl porazit každého," míní Mičke. Skupina A - a zejména její vítězové z Francie - vynikala výborným a moderním ragby, minimem technických chyb a vyspělým přístupem k taktice. "Francouzi hráli přesně to, co potřebovali," poznamenává Jaroslav Mičke, podle něhož se v poslední skupině C, kterou vyhráli mladí Chorvaté, hrálo spíše na silné jedince schopné svým výkonem rozhodnout zápas a ve srovnání s ostatními skupinami padalo mnohem více bodů z kopů.

Organizace šampionátu nesla jasný italský rukopis, úvodní zmatky s tréninkovými plochami však český tým překonal. Naproti tomu ubytování si hráči i realizační tým nemhli vynachválit, vždyť šlo o bezmála domácí prostředí - manželka ubytovatele byla Češka.

A jak vidí budoucnost týmu jeho trenér Jaroslav Mičke? "Doufám, že ročník 1987 pojede na stáž FIRA na přelomu dubna května do Lipska, pak přijde Ostravice, v září zápas s Chorvaty a v říjnu s Poláky. Věřím, že fakt, že je většina hráčů mladších (ročník 1987) se v příští sezóně ukáže jako velké plus," míní optimisticky Jaroslav Mičke.

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Reprezentace mládeže > Češi na ME juniorů v Itálii sedmí ve skupině B

načítám...