Celostátní přebor juniorů

2.5.2005

Praga - Tatra 55:10 (Tatra hrála v jedenácti)

Slavia - Havířov 12:19 (0:12)
hraný 1.5. 2005 na hřišti v Troji. Havířov  
P: Jurha, Kloda, Závodný
KPP: Kloda 2
ŽK: Šeděnka Michal - nedodržení vzdálenosti 10 m při nařízeném TK před brankovištěm po předchozím slovním upozornění při jiném přestupku. Slavia 
P: Pešek, Švorčík
KPP: Bohm Robert'
ŽK: Vlk Jar.  - složení za krk protihráče bez míče
Ke hře - Musím říci, že jsem byl velmi mile překvapen hrou havířovských hráčů, kteří na podzim většinou prohrávali velkým rozdílem se svými protivníky. I když možná hráči Slavie jsou technicky vyspělejší, v tomto utkání rozhodlo srdíčko, které bylo naprosto jasně na straně Havířova.
Ze začátku utkání Slavia zatlačila soupeře na jeho polovinu a kdyby se podařilo proměnit některý ze slávistických útoků, možná by celá hra vypadala jinak. Ale k velkému překvapení se havířovským hráčům podařilo tyto velmi nebezpečné křídelní útoky ubránit a postupem času se karta začala obracet, což vyvrcholilo položením dvou pětek do brankoviště Slavie. V druhé půli se hra přelévala z jedné strany na druhou, každé mužstvo položilo po jedné pětce. Slavia bohužel nevyužila možnosti tří po sobě jdoucích TK před brankovištěm soupeře a když už se do brankoviště dostala, byl z toho akorát předhoz. V posledních minutách hráči Slavie stačili položit svou druhou pětku v utkání, ale to už bylo v overtime.

Závěrem můžu jen poděkovat hráčům obou mužstev za předvedenou hru a popřát celému systému CPJ více podobným utkání.

Štěpán Čekal

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > U19 - Junioři > Celostátní přebor juniorů