Brumbies vítězi Super 12

24.5.2004 O titulu rozhodla famózní první čtvrtina canberského finále

Mark Gerrard [bbc]Mark Gerrard [bbc]
Mark Gerrard [bbc]
Brumbies [bbc]Brumbies [bbc]
Brumbies [bbc]

Pět pětek ACT Brumbies v průběhu prvních devatenácti minut finále Super 12 přispělo rozhodující mírou k vítězství nad Canterbury Crusaders 47-38. Hrdinou zápasu bylo křídlo ACT Mark Gerrard, který dosáhl tří pětek, pozadu nezůstal ani Joe Roff se dvadvadvaceti body, Jeremy Paul a Matt Giteau si připsali po pětce. Za Crusaders ve finále pokládali Richie McCaw, Aaron Mauger, Brad Thorne, Chris King, Casey Laulala a Daniel Carter.

Brumbies měli vynikající začátek, po devatenácti minutách vedli 33:0 a zápas, který sotva začal, se zdál být rozhodnutý. Crusaders ale vystřídali útokovku – místo Camerona McIntyra nastoupil zkušený Andrew Mehrtens -, a tato změna se ukázala jako šťastná. S Mehrtensem v zádech zavelel k protiútoku kapitán All Blacks McCaw, který první pětku položil a druhou připravil pro Maugera.

Když se za stavu 33:14 zdálo, že by se Kiwis mohli do finále vrátit, udělal zadák Blair po Larkhamově kopu k následování fatální chybu, a Gerrard dovršil hattrick; za Crusaders následně snižoval někdejší hrdina rugby league Thorne. Dvanáct minut před koncem svítil na světelné tabuli po pětce střídajícího Kinga stav 40:28. O tři minuty později ovšem rozhodl svou druhou pětkou Joe Roff, který navíc překonal rekord Christiana Cullena v počtu pětek v rámci Super 12 (57). Na vítězství ACT Brumbies pak nic nezměnily ani pozdní body Laulaly a Cartera.  

 

Body:

ACT Brumbies:

P: Gerrard 3, Roff 2, Giteau, Paul

KPP: Roff 6

Canterbury Crusaders:

P: McCaw, Carter, Mauger, Thorn, King, Laulala

KPP: Carter 3, Mehrtens

Poločas 33:14

Sestavy:

ACT Brumbies: Young, Roff, Rathbone, Wilson, Giteau, Gerrard, Larkham, Gregan, Paul, Henderson, Chisholm, Samo, Finegan, Smith, Fava. Střídající: Palavi, Shepherdson, Giffin, Tawake, Henjak, Bartholomeusz, Beckett, Drew.

Canterbury Crusaders: Blair, Vunibaka, A. Mauger, Carter, Ralph, McIntyre, Marshall, Broomhall, McCaw, Thorne, Jack, Thorn, Somerville, Kopelani, Hewett. Střídající: C. Flynn, King, Filipo, Leo'o, Nutbrown, Mehrtens, Laulala.

Rozhodčí: Andre Watson (JAR)

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Brumbies vítězi Super 12

právě se děje

soutěže

 načítám...